• Zima w mieście
     • Zima w mieście

     • Szanowni Rodzice,

      zamieszczamy proponowany program akcji Zima w mieście 2020 z podziałem na grupy.

      Zapisy do grup są możliwe jedynie pod adresem Pani Sekretarz Jolanty Kaczorowskiej (j.kaczorowska@sp217.pl ) i o przypisaniu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń mailowych. Ilość miejsc w każdej grupie jest ograniczona zgodnie z dostępnością wejściówek, jednak grupy przewidują nie więcej niż 30 uczestników.

      OBOWIĄZKOWY NIEZBĘDNIK UCZESTNIKA ZIMY W MIEŚCIE 2020 TO STRÓJ STOSOWNY DO PLANOWANEJ WYCIECZKI W GRUPIE ORAZ DO WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH.

      PROGRAM_TYDZIEN_I


    • Młodzieżowa Rada Dzielnicy Rembertów
     • Młodzieżowa Rada Dzielnicy Rembertów

     • Drodzy Uczniowie,

      Informujemy, że 4 lutego 2020r. w Szkole Podstawowej nr 217 z Oddziałami Integracyjnymi odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Rembertów.

      • Kandydatem na radnego może być uczeń, który ukończył 13 lat, posiada aktualną legitymację szkolną oraz nie otrzymał kary dyscyplinarnej od dyrektora szkoły.
      • Kandydatury na radnych do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Rembertów zgłaszamy  do dnia 28 stycznia 2020r. do wychowawców bądź Pani Aliny Idzikowskiej, opiekuna Samorządu Szkolnego.
      • W głosowaniu na radnych do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Rembertów mogą wziąć wszyscy uczniowie, którzy 4 lutego 2020r. ukończyli 13 lat.


      Poniżej Uchwała nr 46/XIV/2019 Rady Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy z dnia 13 listopada 2019 roku wraz z Zasadami wyborów do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.

      uchwala_46_XIV_2019.pdf

    • Zima w mieście 2020
     • Zima w mieście 2020

     • Szanowni Rodzice,

      Już dziś (14 stycznia br.) o godzinie 12:00 ruszają zapisy do programu ZIMA W MIEŚCIE 2020! 

      Zgłoszenia uczestnika można dokonać poprzez stronę internetową warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl (szczegóły dostępne w załącznikach).

      Względem poprzednich lat zaszły zmiany związane z organizacją Akcji na terenie m.st.Warszawy. 

      Rodzice/opiekunowie prawni uczestników Akcji wnoszą opłaty za opiekę oraz posiłki zgodnie z regulaminem placówki/szkoły. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły są zwolnieni z opłat za opiekę i posiłki podczas Akcji wyłącznie na podstawie pisemnego zaświadczenia z macierzystej szkoły.

      Została wprowadzona opłata za opiekę w kwocie 10 zł/dzień. Wpłat z tego tytułu należy dokonywać WYŁĄCZNIE na numer konta:  18 1030 1508 0000 0005 5078 0004 (w tytule należy podać imię i nazwisko dziecka oraz turnus, na który dziecko zostało zapisane)

      Opłata za wyżywienie wynosi 10 zł/dzień i wpłaty należy dokonywać na numer konta (na ten numer konta dokonujemy WYŁĄCZNIE opłat za wyżywienie): 48 1030 1508 0000 0005 5078 0046 (w tytule należy podać imię i nazwisko dziecka oraz turnus, za który opłacają Państwo wyżywienie).

      UWAGA!!!

      NIEZWYKLE WAŻNE JEST, ABY OBIE WPŁATY BYŁY DOKONYWANE NA DEDYKOWANE (podane wyżej) NUMERY KONT.

      Nie ma możliwości opłat gotówkowych ani przeksięgowywania wpłat w przypadku pomyłki, a brak uiszczenia opłaty za wyżywienie lub opiekę nie kwalifikuje dziecka do programu. PŁATNOŚCI SĄ PRZYJMOWANE JEDYNIE W FORMIE PRZELEWU, A DWA POTWIERDZENIA WPŁAT NALEŻY DOŁĄCZYĆ DO  WYDRUKOWANEJ KARTY KWALIFIKACYJNEJ PRZY SKŁADANIU JEJ DO SEKRETARIATU NASZEJ SZKOŁY (24-31 stycznia) !

      Celem przypomnienia - w ramach Akcji nasza szkoła funkcjonuje jako Feryjna Placówka Edukacyjna przez pięć dni w tygodniu (poniedziałek-piątek), w godzinach od 7.00 do 17.00. W przypadku nieprzestrzegania Regulaminu FPE w SP217 (z którym Rodzic/Opiekun jest zobowiązany zapoznać się podczas rekrutacji) uczestnik/Dziecko  zostanie wykreślone z listy.

      Podczas pobytu w FPE zapewniamy opiekę nad najmłodszymi oraz bogatą ofertę zajęć sportowych, rekreacyjnych, edukacyjnych, muzycznych, plastycznych i aktywności poza placówką. Zajęcia zorganizowane i wyjścia będą odbywać się zazwyczaj w godzinach 9:00-15:00, z podziałem na ustalone grupy (zapisy do grup oraz harmonogram wyjść podamy po 3 II 2020 r.).

      Informacje o tegorocznej Akcji na terenie miasta są dostępne pod adresem https://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/warszawski-program-zima-w-miescie/warszawski-program-zima-w-miescie, a szczegóły dotyczące dzielnicy znajdziecie Państwo na stronie naszego Urzędu Dzielnicy http://www.rembertow.waw.pl/strona-3649-zima_w_miescie_2020_2021.html


      Zapraszamy szczególnie najmłodszych do wspólnego i aktywnego spędzenia z nami ferii zimowych!!!

      Wszelkie wątpliwości rozwieje sekretarz szkoły Jolanta Kaczorowska oraz kierownik FPE SP217 - Emilia Pruchno-Szelągowska :)


      Harmonogram_zapisow.pdf

      Rekrutacja_na_wolne_miejsca.pdf

      Zasasy_postepowania_rekrutacyjnego.pdf     • Mamy nowe logo - rozstrzygnięcie konkursu

     • W dniu 14 stycznia 2020 r. Komisja konkursowa  dokonała wyboru nowego logo naszej szkoły. Na konkurs wpłynęło 30 prac. 

      Miło jest nam poinformować, że Kaja Janiec uczennica klasy 6f wykonała wraz z rodzicami zwycięską pracę. Gratulujemy !!! Uroczyste przedstawienie nowego logo oraz wręczenie nagrody głównej odbędzie się podczas apelu podsumowującego pierwsze półrocze pracy Szkoły. 

      Składamy gratulacje i podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

      Poniżej można zobaczyć zwycięskie logo.

      logo_nagroda_glowna

      protokol_komisji_konkursowej

       

    • KONCERT NOWOROCZNY
     • KONCERT NOWOROCZNY

     • Zapraszamy na Koncert Noworoczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły w dniu 12.01.2020 r. o godzinie 14.30 na dużej sali gimnastycznej.

    • Warszawski Program Zima w Mieście 2020
     • Warszawski Program Zima w Mieście 2020

     • W roku szkolnym 2019/2020 ferie zimowe w Województwie Mazowieckim zaplanowane są od 10 do 23 lutego 2020 r. Uczniowie, w tym czasie, będą mogli skorzystać z bardzo bogatej oferty Warszawskiego Programu „Zima w Mieście” 2020.

      Podobnie jak w latach poprzednich nasza szkołą bierze udział w programie przez dwa tygodnie ferii zimowych. Zapisy będą odbywać się poprzez system rekrutacji internetowej o dacie otwarcia zapisów poinformujemy, gdy tylko otrzymamy terminarz programu.

      Szczegóły dotyczące zapisów oraz opłat za opiekę i wyżywienie zostaną podane przez Biuro Edukacji w najbliższym czasie.

      Poniżej załączamy wykaz dzielnicowych stron z informacjami o programie oraz specjalnych placówek feryjnych.


      zima_w_miescie_2020.pdf

      wykaz_dzielnicowych_stron_z_informacjami_dotyczacymi_zimy_w_miescie_2020.pdf

     • W poniedziałek wracamy do szkoły

     • Szanowni Państwo.

      W związku z trwającymi pracami związanymi z uzdatnieniem wody w sieci wodociągowej naszej szkoły informuję Państwa, że wyniki badań bakteriologicznych wykazują bakterię pseudomonas aeruginosa w pionie doprowadzającym wodę do kuchni szkolnej. W związku z powyższym zostały wykonane prace hydrauliczne odcinające obieg wody z bakterią od reszty szkoły. Pozostałe próbki wody nie wykazują już obecności bakterii.

      Biorąc pod uwagę pozytywne wyniki badań wody w szkole, od poniedziałku 2 grudnia 2019r. zostają przywrócone zajęcia dydaktyczno – wychowawcze zgodnie z planem lekcyjnym. Jednocześnie informuję, że do odwołania, kuchnia szkolna zaprzestaje przygotowywania i  wydawania posiłków.

      W dalszym ciągu będą podejmowane działania w celu przywrócenia prawidłowej jakości wody w kuchni. Zostaniecie Państwo poinformowani o sytuacji w kolejnym komunikacie.

      Dyrektor Szkoły

     • Ważne !!!

     • Szanowni Państwo!

      W związku z kolejnymi wynikami badań wody, które w dalszym ciągu nie są zadawalające dyrektor szkoły informuje, że od dnia 26 listopada 2019r do 29 listopada 2019r. zostają zawieszone zajęcia edukacyjne w celu dalszych prac związanych z uzdatnianiem wody.

      Zapewniamy opiekę świetlicową dla uczniów, którzy nie mogą pozostać w domu od 7.00 do 17.30 w sali Caritas przy Kościele Św. Łucji. Zajęcia zostaną odpracowane w innym terminie po uzgodnieniu z Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców oraz Samorządem Szkolnym i podane do Państwa wiadomości w późniejszym terminie. Prosimy o zrozumienie sytuacji.

      Dyrektor szkoły

    • OGŁOSZENIE
     • OGŁOSZENIE

     • W związku z przeprowadzonym badaniem wody w naszej szkole i wykrytymi nieprawidłowościami informujemy, że jesteśmy zmuszeni wprowadzić

      bezwzględny zakaz używania wody do picia i mycia rąk!

      Korzystać można jedynie z WC.

       

      Jednocześnie zawiadamiamy, że zawieszamy działalność stołówki do odwołania.

      Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zaopatrzenie dzieci w wodę do picia oraz chusteczki lub żele dezynfekujące.

     • Ogólnopolski Konkurs „Magiczna mysz – przygoda z „Mysią Wieżą”.

     • 24 października w Domu Kultury w Wolbroniu, podczas spotkania autorskiego z Agnieszką Fulińską i Aleksandrą Klęczar, rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs „Magiczna mysz – przygoda z „Mysią Wieżą”. Konkurs polegał na przedstawieniu magicznej myszy w formie plastycznej lub literackiej. Na konkurs przysłano 250 prac z całej Polski!Tym bardziej jest nam miło ogłosić, iż jedną z laureatek tego konkursu została uczennica naszej szkoły: Zofia Bulsiewicz z klasy 6j.Serdecznie gratulujemy!!!

     • VIII Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych klas I-III

     • Miło nam ogłosić wyniki VIII Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznych klas I-III:

      I miejsce zajęli: Mikołaj Odrobina kl. III e i Paulina Burzyńska kl. II b

      II miejsce zajęli: Maksymilian Klimko kl. I b i Katarzyna Orlańska kl. II a

      III miejsce zajęli: Magdalena Wach kl. II d oraz Radosław Stypich kl. II c

      Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:

      Krzysztof Klimkiewicz kl. I a

      Natalia Matusiak kl. II b

      Małgorzata Pluskwa kl. III c

      Maria Odrobina kl. III e

      Wiktoria Żukowska kl. III e

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

      Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na apelu z okazji Święta Niepodległości.

      Organizatorzy: Jolanta Karolak, Stanisława Sobolewska, Agnieszka Chucher- Smulczak

     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • W piątek, 8 listopada 2019 r., obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. W tym dniu uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji  101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Główną częścią apelu był program pt. „Droga do niepodległości” przygotowany przez uczniów klasy 6a i 6j pod kierunkiem pani Danuty Jutkiewicz. Rys historyczy przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.Podczas apelu nie mogło zabraknąć tradycyjnych utworów patriotycznych, takich jak: „O mój rozmarynie”, „Legiony”, „Przybyli ułani”, „Rota”, „Wojenko, wojenko”, „Piechota”, „Rozkwitały pąki białych róż”. Wymienione pieśni zostały  pięknie zaśpiewane przez chór pod kierunkiem pani Aliny Idzikowskiej oraz pani Sylwii Wronkiewicz. Do śpiewu włączyła się również publiczność. Piękną oprawę artystyczną uroczystości przygotowała pani Anna Rżysko. Nad sprawami technicznymi czuwał pan Marcin Walczak.Godny strój, przypięcie kotylionu, wysłuchanie apelu z prawdziwą powagą i zaangażowaniem to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu.

      Również uczniowie klas O -3 dnia 8.11.2019r.pięknie obchodzili ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.Apel literacko muzyczny przygotowała klasa 3a i 3b.Podczas apelu wręczono nagrody i wyróżnienia uczestnikom konkursu PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ.

       

    • Zmiana planu lekcji
     • Zmiana planu lekcji

     • Od 12 listopada nastąpi w niektórych klasach zmiana planu lekcji. Nowy plan dostępny jest na stronie szkoły i w Librusie.

     • III Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły SP217

     • Dnia 28.10.2010r odbył się III Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły SP217. Do turnieju zgłosiło się 18 uczestników z klas IV-VIII.

       Zawody były rozgrywane systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund z tempem 10 minut na zawodnika. Obowiązywały aktualne przepisy FIDE i Kodeks PZSZach.

      Pierwsze miejsce i PUCHAR Dyrektora Szkoły SP217 wywalczył Patryk Ścibek 7dw

      II miejsce Mikołaj Ścibek  7dw

      III miejsce Gabriel Padzik 5a

      IV miejsce Szymon Skwara 4c

      Wielkie brawa dla zawodników.

      Dziękuję rodzicom i zespołowi ds. szachowych za wsparcie i pomoc w organizacji.

      Koordynator ds./szachowych R. Wleklińska

     • Fluoryzacja

     • W dniach 22 - 23 października odbędzie się fluoryzacja zębów dla uczniów klas I - VI. 

    • Konsultacje - 21.10.2019
     • Konsultacje - 21.10.2019

     • 21.10.2019 r. w poniedziałek odbędą sie konsultacje.

      godz. 17.00 - klasy: 0;  2a,b,c,d,e;  3b,c,d,e;  4b; 5a,c,d,e,f,g;  6a,b,c,d,e,f,h,i,j;  7c.

      godz. 18.00 - klasy: 1a,b,c,d;  3a;  4a,c;  7a,c,d,dw;  8a,b,d,e. 

      klasa: 2a, 6j, - w innym terminie.