• Aktualności

      • Próbne egzaminy uczniów klas 8.

      • W dniach 27, 28, 29 listopada od godziny 8.00 w naszej szkole będą przeprowadzane próbne egazminy klas 8. W związku z tym przewidywane są niewielkie zmiany w planie lekcji dla uczniów pozostałych klas. Wszelkie zmiany będą widoczne w dzienniku Librus. 

       Wszystkich ósmoklasistów zapraszamy w tych dniach do szkoły na godzinę 7.50, pamiętajcie o długopisach z czarnym wkładem
       i linijce na egzamin z matematyki.

      • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      • 17 listopada 2023r. obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia .

       Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki oraz przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

       Tego dnia szkoła ozdobiona była tematycznymi dekoracjami oraz plakatami wykonanymi przez uczniów. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. W rolę egzaminatorów wcielili się uczniowie klas czwartych i piątych. Podczas przerw, na szkolnych korytarzach odpytywali swoich kolegów, koleżanki oraz pracowników szkoły. Młodzi egzaminatorzy byli mocno zmotywowani zamianą ról, pełnieniem tak ważnej dla nich funkcji. Robili to z ogromnym zaangażowaniem. Dorośli – zdający tabliczkowe testy również stanęli na wysokości zadania. Egzaminy zdali celująco. Wszyscy otrzymali tytuł Eksperta tabliczki mnożenia.

       Również podczas lekcji matematyki można było zmierzyć się z tabliczką mnożenia rozwiązując rebusy, quizy, szybkie testy sprawdzające biegłość rachunkową z mnożenia i dzielenia.

       To było prawdziwe święto matematyki. A najważniejsze, że połączyło wszystkich bez względu na wiek. Zapraszamy do wspólnego świętowania za rok.

        

       Nauczyciele matematyki SP217 😊

      • ROK INTEGRACJI I RELACJI 2023/2024

      • Po ogłoszeniu roku szkolnego 2023/24 „Rokiem Integracji i Relacji” IVc jako klasa integracyjna, która od września rozpoczęła kolejny trudny etap edukacyjny, postanowiła uczcić ten wyjątkowy czas. Razem z wychowawcą uczniowie przystąpili do projektu.

       Po ustaleniu zasad współpracy wykonywali zadania projektowe. Mieli możliwość pracować samodzielnie oraz współpracować ze sobą. Wszyscy świetnie się bawili. Poznali się jeszcze lepiej. Mówili o mocnych stronach, zainteresowaniach, wartościach. Zauważyli, że każdy jest ważną i wyjątkową częścią układanki, jaką jest ich klasa.

       Efekty przedstawili w postaci stworzonych przez siebie puzzli.

       Anna Łaniecka

       Karolina Sobiecka-Ołdak

       Renata Wleklinskia

       Małgorzata Zalewska

       Nowa galeria ROK INTEGRACJI I RELACJI 2023/2024 została dodana do albumu fotograficznego

      • Góra grosza

      • Uprzejmie prosimy ROZICÓW o wsparcie naszej akcji już w czwartek na zebraniu z wychowawcami. Przy wejściu do szkoły nasi wolontariusze będą zbierać GROSZE do puszek. Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w placówkach w całej Polsce od 1 listopada do 29 lutego 2024 roku Akcja Góra Grosza ma również charakter konkursu. 

      • Zebranie obowiązkowe

      • W dniu 16.11.2023r. (czwartek) w naszej szkole odbędą się zebrania z rodzicami:

       godz. 17.15 - oddział przedszkolny

       godz. 17.00 - klasy 1-4

       godz. 18.30 - klasy 5-8

       Wszyscy nauczyciele nie będący wychowawcami będą dostępni dla rodziców w godzinach 17.45-18.45

        

       W tym dniu zapraszamy rodziców na wykład "Smartfon jak narkotyk, sieć i media", który wygłosi psycholog z Małopolskiego Centrum Profilaktyki. Spotkanie zaplanowane jest na godz. 17.45 w małej sali gimnastycznej.

        

       Serdecznie zapraszamy.

      • Konkurs przedmiotowy z historii

      • Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Paweł Pietrasiewicz z klasy 8dw zakwalifikował się do II etapu rejonowego konkursu kuratoryjnego z historii.

       II etap odbędzie się 15 grudnia o godz. 11.00 w Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie, ul. Kawęczyńska 36.

       Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

      • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

      • Naród, który nie szanuje swej przeszłości, 

       Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

                                                  Józef Piłsudski 

       11 listopada to najważniejszy dzień w historii naszej Ojczyzny. W tym roku przypada 105 rocznica odzyskania niepodległości po 123 latach pozostawania pod jarzmem zaborców.  Z tej okazji w naszej szkole 10 listopada odbył się uroczysty apel  z udziałem dyrekcji, nauczycieli   i uczniów.   Odśpiewano hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Występujący uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne i wyrecytowali wiersze patriotyczne. W uroczystości wziął także udział chórek szkolny, który pod batutą pani Ireny Jaszczyk przewodził  śpiewaniu pieśni patriotycznych przez publiczność zgromadzoną w sali. Apel uświetniły występy solistów - laureatów Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznych.   Nad całością części artystycznej czuwała pani Bożena Brych oraz pani Małgorzata Zalewska. Oprawę plastyczną zaprojektowały i wykonały panie Iwona Szymaniak, Izabela Leszczyńska, Anna Rżysko.  Patriotyczny nastrój panował także na szkolnych korytarzach, gdzie królowały barwy biało – czerwone. Wywieszono dekoracje, kotyliony oraz kartki z życzeniami Dla Niepodległej wykonane przez uczniów.

                                                                                                          Józef Piłsudski 

      • Przegląd Pieśni i Poezji Patriotycznej - klasy 1-3

      • 8 listopada odbył się przegląd Pieśni i Poezji Patriotycznej podczas którego uczniowie klas 1-3 prezentowali przygotowane przez siebie utwory. Wyróżnienia otrzymali:
       - w kategorii piosenka: Wiktoria S. kl.1c, Maria L. kl.3c, Dominik Rz. kl.3d, Lena W. kl.3d, Natalia H. kl.3e
       - w kategorii wiersz: Aleksandra T. kl.1a, Ida S. kl.1c, Oskar B. kl.2c

       Wyróżnieni uczniowie będą mogli zaprezentować swoje umiejętności podczas apelu dla klas I-III. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

        

      • Opłata za obiady grudniowe

      • Szanowni Państwo,

       Opłata za obiady grudniowe: 104 zł bez odliczeń. Płacą Państwo między 13 a 17 listopada

       Bardzo proszę aby Państwo sprawdzili stan konta w aplikacji przed dokonaniem płatności. Bardzo dużo osób ma nadpłatę (niektórzy nie muszą dokonywać płatności za grudzień). Jeżeli w aplikacji w pozycji saldo, widnieje kwota na plusie należy odjąć tę kwotę od grudniowej należności. 

       Pozdrawiam
       Ania Ciechomska
       Intendent

      • Zaproszenie

      • W imieniu Rady i Zarządu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy przesyłamy zaproszenie na obchody 105. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę w Dzielnicy Rembertów.

        

       Uroczystość odbędzie się 11 listopada 2023 r.

       Teren: parafia Rzymskokatolicka Matki Boskiej Zwycięskiej ul. Grzybowa 1.

        

       Program uroczystości:

       9.45 – Złożenie wiązanki pod Tablicą Pamięci.

       10.00 –10.45 – Msza Święta w intencji Ojczyzny.

       10.45 – 11.45 – Koncert Orkiestry Koncertowej VICTORIA.

       12.00 – Odśpiewanie Hymnu Państwowego wraz z Orkiestrą Koncertową „Victoria” przed wejściem do Kościoła.

       12.05 – Polonez – wspólny taniec z Zespołem Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” na dziedzińcu Kościoła.

       12.00-13.30 – Atrakcje dla dzieci, grochówka.

      • 105 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

      • W piątek 10 listopada obchodzimy w naszej szkole 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

       W tym dniu obowiązuje strój galowy.

       Uroczyste apele z tej okazji odbędą się:

       - w klasach młodszych o 10.15 i 12.45 w małej sali gimnastycznej

       - na 3 lekcji dla klas: 8a, 8c, 8dw, 7a, 7b, 7c, 7dw, 6c, 6d, 6e

       - na 4 lekcji dla klas: 6a, 6b, 5a, 5b, 5c, 5d, 4a, 4b, 4c, 4d, 4e w dużej sali gimnastycznej.

        

      • Mistrzostwa Dzielnicy Rembertów w Szachach Szybkich

      • ​​​​​​​8.11.2023 nasi szachiści brali udział w Mistrzostwach Dzielnicy Rembertów w Szachach Szybkich. Dzielnie reprezentowali szkołę. Poziom Turnieju był bardzo wysoki. Po trudnej rywalizacji w tym roku wywalczyliśmy

       II miejsce w kategorii Dzieci:

       • Weronika Kowalczyk 4a,
       • Antoni Getka 4c,
       • Franciszek Kosowski 5b,
       • Hubert Żyła 6b

       i III miejsce w kategorii Młodzież:

       • Gabriela Majcher 8c,
       • Szymon Skwara 8c,
       • Rafał Rosikoń 8 dw,
       • Paweł Łuczak 8a.

       Dla naszych zawodników należą się wielkie BRAWA :)

       Nowa galeria Mistrzostwa Dzielnicy Rembertów w Szachach Szybkich została dodana do albumu fotograficznego 8.11.2023

      • CodeWeek - Europejski Tydzień Kodowania

      • Nasza szkoła już po raz drugi przystąpiła do akcji CodeWeek w dniach 7-22 października.

       Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią.

       Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna. Nauczyciele stworzyli swoim uczniom mnóstwo możliwości do kodowania, rozwijając kompetencje przyszłości. Uczniowie w czasie lekcji oraz w czasie zajęć pozalekcyjnych – rozwijających i wspierających rozwój – tworzyli zakodowane obrazki i bajki, rozwiązywali zakodowane działania matematyczne, poznawali kod binarny, utrwalali zasady ortografii, części mowy i tabliczkę mnożenia. Odbywały się lekcje matematyki, polskiego, historii i informatyki, gdzie programowano z użyciem robotów edukacyjnych: Ozobotów i Genibotów. Uczniowie uczestniczyli w „Niedzielnych zabawach z Matprzygodą” oraz wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mój robot ze snów”. Roboty odegrały nawet główną rolę w przedstawieniu z okazji Dnia Edukacji. Odbyło się szereg zajęć, zabaw i gier edukacyjnych z programowaniem w ramach innowacji pedagogicznej „Zakodowana klasa” oraz w ramach realizacji programu „Uczymy Dzieci Programować”.

       Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w CodeWeek. Oto fotorelacja z wydarzenia.

       Koordynatorki CodeWeek 2023 – Barbara Trzaskacz i Agnieszka Cieśnikowska.

       Nowa galeria CodeWeek - Europejski Tydzień Kodowania została dodana do albumu fotograficznego

       7-22 października - Europejski Tydzień Kodowania

      • Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich

      • 4.11.2023 r. w SP 385 Warszawa- Wesoła odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich. Naszą szkołę reprezentowali:

       1. Getka Antoni 4c

       2. Kosowski Franciszek 5b

       3. Chmielnicki Michał 6c

       4. Łuczak Paweł 8a

       5. Majcher Gabriela 8c

       6. Skwara Szymon 8c

       7. Żyła Hubert 6b

       Do turnieju przystąpiło 60 drużyn z całego Mazowsza. Turniej rozegrany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli, zachowując zasady fair play. Nasza reprezentacja wywalczyła 11 miejsce. Należą im się ogromne BRAWA!

       Anna Łaniecka, Sylwia Gibała

        

       Nowa galeria Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich została dodana do albumu fotograficznego

       4.11.2023 r. w SP 385 Warszawa- Wesoła

      • Tydzień Uczniowskiej Supermocy

      • Nowa galeria Tydzień Uczniowskiej Supermocy została dodana do albumu fotograficznego

       17.10.2023 - 24.10.2023 TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY przyniósł Nam wiele radości i pozytywnych zmian w procesie postrzegania siebie. Wszystkie przeprowadzone zadania/ćwiczenia ukierunkowane były na kształtowanie u uczniów umiejętności samooceny i samouświadomienia. Warsztaty pobudziły uczniów do zastanowienia się nad tym, jakie SUPERMOCE mogą w sobie rozwinąć. Uczestnicy dowiedzieli się, jak bardzo ważna jest obserwacja siebie, swoich przeżyć, motywów, uczynków oraz wyznaczanie nowych celów i dążenie do ich osiągania.Na zakończenie projektu przygotowano Skrzydła z piórek które wykonali uczniowie. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie ze skrzydłami …..sami zobaczcie Tym akcentem zakończono działania w ramach TYGODNIA UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY. 

       Renata Wleklińska, Anna Łaniecka, Iwona Szymaniak

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 217 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie
    • 22 611-94-33
    • 04-450 Warszawa, ul. I.Paderewskiego 45
     Poland
    • Godziny pracy sekretariatu:

     poniedziałek 8.00 - 16.00
     wtorek 8.00 - 16.00
     środa 8.00 - 16.00
     czwartek 8.00 - 17.00
     piątek 8.00 - 15.00
   • Logowanie