21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To coroczne święto zostało ustanowione, aby upamiętnić historię pięciu studentów z uniwersytetu w Dhace w Bangladeszu, którzy w 1952 roku zginęli podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
W piątek w naszej szkole został zorganizowany Dzień Języka Polskiego. Uczniowie mogli zapoznać się z historią tego dnia, posłuchać jak przedstawiciele innych narodowości radzą sobie z łamańcami językowymi. Uczniowie dowiedzieli się między innymi o tym ilu jest użytkowników języka polskiego na całym świecie, o wyjątkowości naszego alfabetu czy jak brzmiało pierwsze zdanie w języku ojczystym. Mogli zmierzyć się z trudnymi wierszykami pod względem artykulacyjnym i pobawić się w kalambury językowe.
Dodatkowo na korytarzu została zamieszczona gazetka informująca o historii i znaczeniu tego szczególnego dnia, ciekawostki oraz łamańce językowe. Moda na język polski zagości na stałe w naszej szkole. A jeżeli komuś wydaje się, że zna dobrze swój język ojczysty, niech poćwiczy przed lustrem lub z kolegami takie oto wierszyki:
Jola lojalna, a Jola nielojalna, nielojalna Jola lojalnej nie zazdrości.
Pies zjadł puszyste bułki z pieprzem.
Pchła pchłę pchła, pchła pchłę pchła, pchłę pchła pchła pchła pchłę pchła.
Król Karol kroczy w karoczy, królową Karolinę w karocy wiezie.
Wyindywidualizowaliśmy się z rozentuzjazmowanego tłumu.