• Szkolny Konkurs Recytatorski „Kocham Pozeję...”

     • „Czar poezji polega na tym, że jest ona skrótem myślowym i metaforą, i najczęściej marzeniem jeszcze…”

                                                                                           Zbigniew Herbet

      10 grudnia 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Kocham Pozeję...”. Wzięli w nim udział uczniowie, którzy potrafią dostrzec magię słowa i czarować obrazami utkanymi z wersów i strof. Artystyczna recytacja poezji wymaga nienagannej dykcji, stosowania odpowiednich środków wyrazu, takich jak: dynamiki, tempa, intonacji, barwy, precyzji słowa, frazowania. Nie wystarczy mówić jedynie zrozumiale i poprawnie. Trzeba to uczynić w sposób niezwykle sugestywny i porywający. Dlatego jury w składzie: p. Barbara Trzaskacz, p. Danuta Jutkiewicz, p. Lidia Jakubowska i p. Małgorzata Orzeszek,p.Marta Źochowska -Zbroch miało bardzo trudne zadanie, by wyróżnić tych najlepszych, by uchwycić nieuchwytne.

      Wyniki:KLASY 0 – 3I miejsce: Wiktor Boczewski, kl. 2bII miejsce: Marysia Odrobina, kl. 3e III miejsce: Wiktoria Żukowska, kl.3eWyróżnienie: Krzysztof Kurant, kl. 2b, Zuzanna Skiba, kl. 2d i Krzysztof Jaroszyński, kl. 3LASY 4 – 6I miejsce: Zofia Bulsiewicz, kl. 6jII miejsce: Zofia Brym, kl. 6aIII miejsce: Laura Półtorak, kl. 6j i Maja Sajnug, kl. 6aWyróżnienie: Przemysław Trzaskacz, kl. 4a, Wiktoria Horabik, kl.6a

       

      klasy 7 – 8

      I miejsce: Oliwia Pazio, kl. 8a

      Wszystkim recytatorom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a wyróżnionym jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Organizatorzy konkursu: Danuta Jutkiewicz, Barbara Trzaskacz i Małgorzata Orzeszek

    • Informacje - ważne !!!
     • Informacje - ważne !!!

     • Dyrektor Szkoły w związku z zaistniałym incydentem w Szkole i koniecznością odwołania zajęć dydaktyczno - wychowawczych w dniach 26-29 listopada 2019r. informuje, że w dniach:

      2,3 stycznia 2020 r.

      7 marca 2020 r.

      12 czerwca 2020 r.

      w szkole będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

      Powyższe daty zostały ustalone po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, rady rodziców oraz samorządu uczniowskiego.

     • Stołówka

     • Od jutra tj. 11.12.2019 r. zapraszamy na obiady.

     • Fluoryzacja

     • W dniach 11 - 12 grudnia odbędzie się fluoryzacja zębów dla uczniów klas I - VI. 

     • II Mikołajkowy Szkolny Turniej Szachowy

     • W ramach obchodów Tygodnia Osób Niepełnosprawnych dnia 5 grudnia odbył się II Mikołajkowy Szkolny Turniej Szachowy dla klas I -VIII. Do turnieju przystąpiło 25 uczniów. Zawodnicy rozegrali 6 rund po 10 min/ turniej szachów szybkich, rozgrywany według przepisów FIDE/. Podczas zawodów panowała iście świąteczna atmosfera. Zawodnicy stawili się w Mikołajowych czapkach i akcentach świątecznych.

      Złoty medal i I miejsce zdobył Mikołaj Król kl.VIIc

      Srebrny medal i II miejsce Szymon Skwara kl. IVc

      Brązowy medal i III miejsce Rafał Rosikoń kl. IVc

      Czwarte miejsce Gabriel Padzik kl. Va

      Mikołaj nagrodził zawodników słodkimi upominkami oraz dyplomami za udział w turnieju.Bardzo dziękuję wszystkim Elfom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Do zobaczenia za rok !

     • Tydzień Osób Niepełnosprawnych

     • pod hasłem Wspólna zabawa zwyczajna sprawa.         

      W dniach od 2.12.2019 r do 6.12.2019 r w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Osób Niepełnosprawnych. Podczas tego tygodnia kształtowaliśmy w uczniach pozytywną postawę wobec osób niepełnosprawnych, zapoznaliśmy uczniów z podstawowymi rodzajami niepełnosprawności i przedstawiliśmy  naszej społeczności szkolnej problemy osób niepełnosprawnych.

      Zespół ds. Integracji

     • "Świeć blaskiem z odblaskiem"

     • Jak co roku klasa 2b rozpoczęła akcję "Świeć blaskiem z odblaskiem". Akcja przygotowana przez Straż Miejską. Z Panią burmistrz ubraliśmy choinkę odblaskami, które mieszkańcy Rembertowa mogą zabrać i ności aby być bezpieczny i widocznym o zmroku.Zapraszamy przed Urząd Dzielnicy Rembertów.

     • W poniedziałek wracamy do szkoły

     • Szanowni Państwo.

      W związku z trwającymi pracami związanymi z uzdatnieniem wody w sieci wodociągowej naszej szkoły informuję Państwa, że wyniki badań bakteriologicznych wykazują bakterię pseudomonas aeruginosa w pionie doprowadzającym wodę do kuchni szkolnej. W związku z powyższym zostały wykonane prace hydrauliczne odcinające obieg wody z bakterią od reszty szkoły. Pozostałe próbki wody nie wykazują już obecności bakterii.

      Biorąc pod uwagę pozytywne wyniki badań wody w szkole, od poniedziałku 2 grudnia 2019r. zostają przywrócone zajęcia dydaktyczno – wychowawcze zgodnie z planem lekcyjnym. Jednocześnie informuję, że do odwołania, kuchnia szkolna zaprzestaje przygotowywania i  wydawania posiłków.

      W dalszym ciągu będą podejmowane działania w celu przywrócenia prawidłowej jakości wody w kuchni. Zostaniecie Państwo poinformowani o sytuacji w kolejnym komunikacie.

      Dyrektor Szkoły

     • Ważne !!!

     • Szanowni Państwo!

      W związku z kolejnymi wynikami badań wody, które w dalszym ciągu nie są zadawalające dyrektor szkoły informuje, że od dnia 26 listopada 2019r do 29 listopada 2019r. zostają zawieszone zajęcia edukacyjne w celu dalszych prac związanych z uzdatnianiem wody.

      Zapewniamy opiekę świetlicową dla uczniów, którzy nie mogą pozostać w domu od 7.00 do 17.30 w sali Caritas przy Kościele Św. Łucji. Zajęcia zostaną odpracowane w innym terminie po uzgodnieniu z Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców oraz Samorządem Szkolnym i podane do Państwa wiadomości w późniejszym terminie. Prosimy o zrozumienie sytuacji.

      Dyrektor szkoły

    • OGŁOSZENIE
     • OGŁOSZENIE

     • W związku z przeprowadzonym badaniem wody w naszej szkole i wykrytymi nieprawidłowościami informujemy, że jesteśmy zmuszeni wprowadzić

      bezwzględny zakaz używania wody do picia i mycia rąk!

      Korzystać można jedynie z WC.

       

      Jednocześnie zawiadamiamy, że zawieszamy działalność stołówki do odwołania.

      Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zaopatrzenie dzieci w wodę do picia oraz chusteczki lub żele dezynfekujące.

    • *********************************************
     • *********************************************

     • Konkurs na nowe logo szkoły

      Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele

      W związku ze zbliżającą się 60-tą rocznicą istnienia Szkoły Podstawowej nr 217 z Oddziałami Integracyjnymi zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie na zaprojektowanie nowego logo Szkoły.

      Regulamin konkursu poniżej.

      Logo_szkoly_217-_regulamin.docx

     • Ogólnopolski Konkurs „Magiczna mysz – przygoda z „Mysią Wieżą”.

     • 24 października w Domu Kultury w Wolbroniu, podczas spotkania autorskiego z Agnieszką Fulińską i Aleksandrą Klęczar, rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs „Magiczna mysz – przygoda z „Mysią Wieżą”. Konkurs polegał na przedstawieniu magicznej myszy w formie plastycznej lub literackiej. Na konkurs przysłano 250 prac z całej Polski!Tym bardziej jest nam miło ogłosić, iż jedną z laureatek tego konkursu została uczennica naszej szkoły: Zofia Bulsiewicz z klasy 6j.Serdecznie gratulujemy!!!

     • VIII Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych klas I-III

     • Miło nam ogłosić wyniki VIII Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznych klas I-III:

      I miejsce zajęli: Mikołaj Odrobina kl. III e i Paulina Burzyńska kl. II b

      II miejsce zajęli: Maksymilian Klimko kl. I b i Katarzyna Orlańska kl. II a

      III miejsce zajęli: Magdalena Wach kl. II d oraz Radosław Stypich kl. II c

      Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:

      Krzysztof Klimkiewicz kl. I a

      Natalia Matusiak kl. II b

      Małgorzata Pluskwa kl. III c

      Maria Odrobina kl. III e

      Wiktoria Żukowska kl. III e

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

      Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na apelu z okazji Święta Niepodległości.

      Organizatorzy: Jolanta Karolak, Stanisława Sobolewska, Agnieszka Chucher- Smulczak

     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • W piątek, 8 listopada 2019 r., obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. W tym dniu uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji  101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Główną częścią apelu był program pt. „Droga do niepodległości” przygotowany przez uczniów klasy 6a i 6j pod kierunkiem pani Danuty Jutkiewicz. Rys historyczy przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.Podczas apelu nie mogło zabraknąć tradycyjnych utworów patriotycznych, takich jak: „O mój rozmarynie”, „Legiony”, „Przybyli ułani”, „Rota”, „Wojenko, wojenko”, „Piechota”, „Rozkwitały pąki białych róż”. Wymienione pieśni zostały  pięknie zaśpiewane przez chór pod kierunkiem pani Aliny Idzikowskiej oraz pani Sylwii Wronkiewicz. Do śpiewu włączyła się również publiczność. Piękną oprawę artystyczną uroczystości przygotowała pani Anna Rżysko. Nad sprawami technicznymi czuwał pan Marcin Walczak.Godny strój, przypięcie kotylionu, wysłuchanie apelu z prawdziwą powagą i zaangażowaniem to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu.

      Również uczniowie klas O -3 dnia 8.11.2019r.pięknie obchodzili ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.Apel literacko muzyczny przygotowała klasa 3a i 3b.Podczas apelu wręczono nagrody i wyróżnienia uczestnikom konkursu PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ.

       

    • Zmiana planu lekcji
     • Zmiana planu lekcji

     • Od 12 listopada nastąpi w niektórych klasach zmiana planu lekcji. Nowy plan dostępny jest na stronie szkoły i w Librusie.

    • Dzień Galowy
     • Dzień Galowy

     • W piątek (08.11.2019) w związku z obchodami Święta Niepodległości obowiązuje strój galowy.

     • III Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły SP217

     • Dnia 28.10.2010r odbył się III Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły SP217. Do turnieju zgłosiło się 18 uczestników z klas IV-VIII.

       Zawody były rozgrywane systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund z tempem 10 minut na zawodnika. Obowiązywały aktualne przepisy FIDE i Kodeks PZSZach.

      Pierwsze miejsce i PUCHAR Dyrektora Szkoły SP217 wywalczył Patryk Ścibek 7dw

      II miejsce Mikołaj Ścibek  7dw

      III miejsce Gabriel Padzik 5a

      IV miejsce Szymon Skwara 4c

      Wielkie brawa dla zawodników.

      Dziękuję rodzicom i zespołowi ds. szachowych za wsparcie i pomoc w organizacji.

      Koordynator ds./szachowych R. Wleklińska

     • Fluoryzacja

     • W dniach 22 - 23 października odbędzie się fluoryzacja zębów dla uczniów klas I - VI. 

    • Konsultacje - 21.10.2019
     • Konsultacje - 21.10.2019

     • 21.10.2019 r. w poniedziałek odbędą sie konsultacje.

      godz. 17.00 - klasy: 0;  2a,b,c,d,e;  3b,c,d,e;  4b; 5a,c,d,e,f,g;  6a,b,c,d,e,f,h,i,j;  7c.

      godz. 18.00 - klasy: 1a,b,c,d;  3a;  4a,c;  7a,c,d,dw;  8a,b,d,e. 

      klasa: 2a, 6j, - w innym terminie.