• Aktualności

      • Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

      • Przypominamy, że 2 i 3 listopada to w naszej szkole dni dyrektorskie.

       W tych dniach nie ma zajęć dydaktycznych.  

       Stołówka nie wydaje obiadów. 

       W świetlicy szkolnej dyżurują nauczyciele klas - 1-8.

     • VI Turniej Szachowy
      • VI Turniej Szachowy

      • W środę, 25.10.2023 r. w naszej szkole odbył się VI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły, w którym wzięło udział 13 zawodników, uczniów klas 4-8. Głównym celem turnieju była popularyzacja gry w szachy w środowisku szkolnym.

       Wszystkich młodych miłośników królewskiej gry w szachy oficjalnie przywitała Pani Dyrektor Monika Kubacka-Żurek.

       Pamiętajcie - warto grać w szachy, gdyż jest to nie tylko dobra zabawa i jedna z alternatyw spędzania wolnego czasu ale jak powszechnie wiadomo, gra w szachy wspiera koncentrację, kształtuje umiejętność logicznego i kreatywnego myślenia oraz uczy rozwiązywania problemów. Naukowo udowodniono, że dziecko grające w szachy osiąga lepsze wyniki w nauce, ponadto nabywa wielu przydatnych umiejętności społecznych takich jak szacunek do przeciwnika, postępowanie w duchu fair play oraz lepsze radzenie sobie z niepowodzeniami.

       Turniej przebiegał bardzo sprawnie i w miłej atmosferze, zgodnie z przyjętymi zasadami zaś poziom był bardzo wyrównany.

       Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy 8c - Szymon Skwara zdobywając Puchar Dyrektora Szkoły

       Drugie miejsce zajął uczeń klasy 6c – Michał Chmielnicki

       Trzecie miejsce zajął uczeń klasy 6b - Hubert Żyła

       Czwarte miejsce zajął uczeń klasy 8a - Paweł Łuczak

       Piąte miejsce zajął uczeń klasy 5b - Franciszek Kosowski

       Wyróżnienie zdobyła jedyna w gronie szachistka, uczennica klasy 8c, Gabriela Majcher.

       Na zakończenie Pani Dyrektor pogratulowała zwycięzcom, wręczając osobiście puchary i dyplomy. Podziękowała też pozostałym uczestnikom, którzy otrzymali na pamiątkę okolicznościowe dyplomy za udział w turnieju.

       Nad organizacją, koordynowaniem i sprawnym przeprowadzeniem turnieju czuwali nauczyciele: Pani Renata Wleklińska, Pani Anna Łaniecka oraz Pani Małgorzata Orzeszek. Za ogromne zaangażowanie i poświęcony czas należą się Paniom serdeczne podziękowania i ogromne słowa uznania.

       Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy.

      • Pola Nadziei 2023

      • Razem zebraliśmy 2313,26 zł!

        

       Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę na rzecz ludzi chorych w Hospicjum przy ul. Tykocińskiej w Warszawie.

      • 14 października Dzień Nauczyciela

      • Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, ktoś, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania i działania.

       Brian Conklin

       Z radością informujemy, że z okazji Dnia Nauczyciela
       spośród świetnego grona pedagogicznego  naszej szkoły wyróżniono:

       Medalem Komisji Edukacji Narodowej

       Panią Barbarę Trzaskacz

       Nagrodą Prezydenta m.st. Warszawy

       Panią Sylwię Niebudek

       Nagrodą Burmistrza

       Panią Agnieszkę Cieśnikowską

       Panią Ewę Szerszeń

        

       Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz radości i satysfakcji.

      • Opłata za obiady listopadowe

      • Opłata za obiady listopadowe wynosi 123,50zł, 
       bez odliczeń. Wysokość nadpłaty/niedopłaty widzą Państwo w aplikacji.

       Termin płatności 16-20.10.2023.

       Bardzo proszę o terminowe wpłaty. Wpłaty po terminie będą zwracane na konto a dziecko nie będzie mogło jeść obiadów. 

      • Europejski Dzień Języków

      • Europejski Dzień Języków- święto przypominające o różnorodności kulturowej Europy i wielojęzyczności jej obywateli. Tego dnia, uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w koszulki z napisami w językach obcych, wykazując się przy tym niezwykłą kreatywnością.

      • Spotkanie na Mokrym Ługu

      • W piątek 29 września, klasa 4c wraz z rodzicami i wychowawcą, spotkała się przy górce na Mokrym Ługu na ognisku klasowym. Piekliśmy kiełbaski i pianki, zbiegaliśmy z górki, graliśmy w piłkę, rozmawialiśmy i świetnie się bawiliśmy. Zrobiliśmy również wspólne zdjęcie. Było super, dlatego nie możemy się doczekać kolejnego spotkania! Klasa 4c

      • Piknik „Odważ się być zdrowym”

      • Szanowni Państwo,

       w najbliższy weekend (7-8 października) wszyscy miłośnicy zdrowego i aktywnego stylu życia oraz spędzania czasu z rodziną będą mogli sprawdzić stan swojego zdrowia. Na błoniach stadionu PGE Narodowy odbędzie się 9. edycja rodzinnego pikniku „Odważ się być zdrowym” organizowanego przez Fundację Instytutu Matki i Dziecka, połączona z kolejną odsłoną projektu „Zdrowe Życie” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji: bezpłatne badania lekarskie, konsultacje medyczne, gry i zabawy rodzinne, koncerty gwiazd oraz konkursy z nagrodami. 

       Warszawa będzie 25. miastem na tegorocznej trasie Mobilnej Strefy Zdrowia, która znakomicie wpisuje się w ideę wydarzenia promującego zdrowy stylu życia wśród dzieci, młodzieży i ich rodzin. W Mobilnej Strefie Zdrowia projektu „Zdrowe Życie” będzie można m.in. bezpłatnie i bez skierowań wykonać badanie USG płuc, EKG, mammografię, spirometrię, pomiar cholesterolu, glukozy i ciśnienia, a także odbyć konsultacje pulmonologiczne, dentystyczne, radiologiczne, internistyczne, dermatologiczne, fizjoterapeutyczną i położniczą. Specjaliści będą dostępni w godzinach 10:00-18:00 przez dwa dni wydarzenia.

       Przy stanowiskach „Zdrowe Życie” czekać będzie wiele atrakcji dla najmłodszych. W sobotę odbędą się warsztaty komiksowe, a specjaliści w zakresie zdrowego żywienia nauczą uważnego czytania etykiet. Dzieci i młodzież z pewnością chętnie odwiedzą również „Naukobus” i wystawę „O Matmo!”, gdzie spotkają się z interaktywnymi eksponatami, by samodzielnie odkrywać świat nauki.

        

      • Pola Nadziei

      • Podobnie jak w latach ubiegłych,  szkoła przystąpiła do kolejnej edycji akcji Pola NadzieiW najbliższym tygodniu   ogłaszamy w klasach zbiórkę pieniędzy, którymi szkoła wesprze Hospicjum przy ul. Tykocińskiej. Za przekazane środki szkoła otrzyma cebulki żonkili, które uczniowie zasadzą   wokół szkoły, jako znak nadziei  dla ludzi nieuleczalnie chorych. Zbiórka potrwa do 16 października.

    • Kontakt

     • Szkoła Podstawowa nr 217 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie
     • 22 611-94-33
     • 04-450 Warszawa, ul. I.Paderewskiego 45
      Poland
     • Godziny pracy sekretariatu:

      poniedziałek 8.00 - 16.00
      wtorek 8.00 - 16.00
      środa 8.00 - 16.00
      czwartek 8.00 - 17.00
      piątek 8.00 - 15.00
    • Logowanie