• Aktualności

      • Lato w mieście w SP217 II tydzień

      • Od poniedzialku 01.07 do piątku 05.07 trwa II tydzień akcji Lato w mieście w SP217. Placówka jest czynna od 7.00 do 17.00. Dzieci należy przyprowadzić do 8.30. Powinny mieć ze sobą obuwie zmienne, wodę do picia i nakrycie głowy. 

       Dzieciu kontynuujące pobyt pozostają w tych samych grupach jak w I tygodniu. Zapisy do grup dla rozpoczynających pobyt odbywają się pierwszego dnia każdego turnusu (poniedziałek).

       Na basen dzieci powinny mieć strój kąpielowy, czepek, klapki i ręcznik. 

      • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

      • Już wakacje,...a dopiero kilka dni temu było zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Serdecznie wszystkim gratulujemy ukończenia kolejnego etapu.Wykorzystajcie zdobytą wiedzę jak najlepiej,dzielnie krocząc przez kolejne lata swojej przygody z nauką.Jesteśmy z Was bardzo dumni :) 

      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 klas ósmych

      • 20 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 klas ósmych. Uczestniczyli w nim oczywiście absolwenci, dyrekcja szkoły, zastępca burmistrza Dzielnicy Rembertów pan Arkadiusz Piotrowski, przewodnicząca  Rady Rodziców Pani Monika Stolarczyk, przedstawiciele grona pedagogicznego, rodzice oraz Malwina Famulska z klasy 7dw, która pożegnała swoich starszych kolegów i koleżanki. Uczniowie klas ósmych złożyli uroczyste przyrzeczenie na zakończenie szkoły podstawowej, po którym nastąpiło przekazanie sztandaru młodszym uczniom. Uroczystość prowadzona przez Klarę Cieliczko, Szymona Skwarę i Jakuba Dąbrowskiego, zawierała pożegnalny program oficjalny i artystyczny przygotowany przez ósmoklasistów, którego kulminacją było wręczenie swoim opiekunom i wychowawcom drobnych upominków. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem pani Ireny Jaszczyk i Aliny Idzikowskiej. Wzruszenie malowało się na twarzy każdego nauczyciela i rodziców.  Następnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw  ukończenia szkoły przez panią dyrektor Monikę Kubacką-Żurek oraz  wychowawców klas: panią Ewę Szerszeń, panią Paulinę Kierzkowską i pana Krzysztofa Działakiewicza. Bardzo wielu uczniów zostało docenionych za swoje zachowanie, osiągnięcia na polu edukacyjnym i sportowym, jak również za osiągnięcia szachowe.Oprócz świadectw i nagród niektórzy absolwenci otrzymali także Iskierki od Rady Rodziców. Na koniec absolwenci udali się z wychowawcami do klas, by pożegnać się w mniej oficjalny sposób.

       Zdjęcia--->>

      • Lato z mieście w SP 217

      • “Lato w mieście” w SP 217 będzie trwać 3 tygodnie od 24.06 do 12.07. Placówka jest czynna od 7.00 do 17.00. Dzieci należy przyprowadzić do 8.30. Powinny mieć ze sobą obuwie zmienne, wodę do picia i nakrycie głowy. 

       Zapisy do grup odbywają się pierwszego dnia każdego turnusu (poniedziałek) przy okazji wpisywania się po przyjściu na listę obecności. 

       Na basen dzieci powinny mieć strój kąpielowy, czepek, klapki i ręcznik. 

       24.06 ze względu na brak odgórnego podziału na grupy dzieci mogą przynieść rzeczy basenowe i skorzystać z basenu z dziećmi z innej grupy. 

      • ZŁOTE PIÓRO 2024

      • 19 czerwca 2024 roku w Sali Kolumnowej naszego Urzędu odbyła się uroczystość wręczenia honorowej Nagrody Burmistrza Dzielnicy Rembertów „Złote Pióro”.

       Nagroda jest przyznawana jednemu uczniowi z każdej rembertowskiej szkoły. Kandydata wybierają Rady Pedagogiczne, kierując się nie tylko kryterium wyników w nauce, ale również biorąc pod uwagę aktywność społeczną na terenie szkoły i poza nią, sukcesy w konkursach różnych szczebli oraz różnorodność zainteresowań i pasji.

       Dzięki swojej wrażliwości i życzliwości, zorganizowaniu i chęci do współpracy Nagrodę Burmistrza Złote Pióro otrzymała nasza uczennica Klara Cieliczko z klasy 8dw. 

       Jesteśmy dumni z osiągnięć Klary. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

        

       zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Dzielnicy Rembertów

      • Stypendia m.st. Warszawy

      • Wraz z końcem roku szkolnego rozpoczyna się nabór wniosków o stypendium m. st. Warszawy im. Jana Pawła II, organizowane przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Pełna oferta stypendialna: https://um.warszawa.pl/stypendia

      • Wycieczka do Zamościa i Lublina klas 6c, 7a, 7b i 8c

      • W dniach 10-11 czerwca 2024r. klasy 6c, 7a, 7b i 8c  wraz z wychowawcami i opiekunami wzięły udział w wycieczce do Lublina i Zamościa.

       Pierwszego dnia odwiedziliśmy Zamość. Zachwycił nas  urodą i licznymi zdobieniami. Podczas spaceru po mieście z lokalnym przewodnikiem zobaczyliśmy serce całego miasta czyli Rynek z głównym symbolem miasta Ratuszem. Nawet gwałtowna ulewa nie zniechęciła nas do podziwiania zabytków i kupowania pamiątek. Po tak obfitych przeżyciach udaliśmy się do hotelu na obiadokolację i nocleg. Drugi dzień wycieczki przywitał nas słońcem. Był poświęcony zwiedzaniu Lublina zwanego Kozim Grodem. Miasto wyróżnia się niecodzienną atmosferą, panuje tu spokój, a Starówka oferuje wiele cennych i pięknych zabytków. Zobaczyliśmy Zamek-piękną budowlę z XIII wieczną basztą, Kaplicę Św. Trójcy z unikalnymi freskami. Następnie przeszliśmy przez Bramę Grodzką prowadzącą traktem królewskim spod zamku do Starego Miasta. Zachwyciły nas pięknie malowane kamienice, często opatrzone zdjęciami dawnych mieszkańców. Następnie zwiedziliśmy  Archikatedrę Lubelską-perełkę baroku i zarazem największy kościół w mieście.Podczas powrotu zatrzymaliśmy się w Rąblowie, by pośród barwnych kwiatów i leśnych drzew odkryć labirynty wymagające zaangażowania. Mieliśmy także okazję podziwiać miniatury architektury drewnianej obejmującej Kazimierz Dolny, Nałęczów, Puławy. Do Warszawy wróciliśmy o godzinie 19:00. To były dwa dni pełne integracji, zabawy i podziwiania zabytków.

       Klasy 6c,7a,7b,8c.

      • Tajemnicza wyspa - wycieczka klasy 4B, 4C, 4D

      • W dniach 10 - 11 czerwca klasy 4B, 4C i 4D wyjechały na wycieczkę "Tajemnicza Wyspa" zorganizowaną przez Biuro Podróży Manufaktura Przygody. W takcie 2 dni pobytu we wsi Maróz na Mazurach uczniowie doświadczyli wielu ciekawych atrakcji. Pierwszego dnia, kiedy o 12 dotarliśmy na miejsce najpierw odbył się drużynowy turniej. Uczestnicy wyprawy konkurowali między sobą m.in. strzelając z łuku, pokonując tor przeszkód czy rzucając do celu. Następnie udali się na obiad po którym czekało na nich kolejne zadanie: budowa szałasów w lesie oraz gotowanie zup na ognisku: pomidorowej i ogórkowej. Po wykonaniu zadania i spróbowaniu pysznych zup które sami przyrządzili udali się na kolacje - ognisko z kiełbaskami nad jeziorem Maróz. Na koniec dnia cześć osób kibicowała polskiej reprzentacji oglądając mecz z Turcją. Druga grupa wzieła udział w dyskotece z Panią Pilot Wycieczki. Następnego dnia uczestnicy znowu podzielili się na dwie grupy. Większość wzięła udział w pokonaniu trasy Parku Linowego. Reszta natomiast doświadczyła intrygującej wyprawy kajakami wzdłuż brzegów jeziora. Po wyczerpujących atrakcjach dzieci zjadły pyszny obiad i wszyscy wyruszyliśmy w powrotną drogę do Warszawy Wspólnie spędzony czas przyczynił się do lepszego poznania i większej integracji między uczniami. Dziękujemy wszystkim, którzy zajmowali się organizacją wycieczki!

       Zdjęcia--->

      • Ostatni numer KLEKSA

      • Dzień Dobry!

       Koniecznie przeczytajcie ostatni, w tym roku szkolnym, numer KLEKSA zobaczcie, który wiersz Jana Brzechwy MY - Społeczność SP 217 uznaliśmy za najbardziej przez Nas lubiany. Wyniki plebiscytu w załączniku.Serdecznie pozdrawiam.

       Małgorzata Orzeszek

      • PLEBISCYT NA ULUBIONY WIERSZ JANA BRZECHWY - dobiegł końca.

      •  

       Zakończył on Projekt inspirowany twórczością Jana Brzechwy.

       Na bieżąco dawaliśmy znać o wydarzeniach, realizowanych w ramach projektu,

       zamieszczając informacje i relacje fotograficzne w Librusie, na stronie szkoły i na Facebooku.

       Ostatnia informacja dotyczy naszego PLEBISCYTU.

      • 12.06.2024 - Plan B

      • W dniu 12 czerwca (środa) z uwagi na odbywające się w szkole Rady Pedagogiczne obowiązuje plan B.

       DZWONKI - wersja "B" 

       1. 8.00 -  8.35
       2. 8.40 -  9.15
       3. 9.20 - 9.55
       4. 10.00 - 10.35
       5. 10.50 - 11.25
       6. 11.40 - 12.15
       7. 12.30 - 13.05
       8. 13.10 - 13.45
       9. 13.50 - 14.25
       10. 14.30 - 15.05
      • Klasa 4A w Muzeum Chopina w Warszawie

      • 5 czerwca 2024r. klasa 4a odbyła wycieczkę do Muzeum Chopina w Warszawie. Do naszego celu podróżowaliśmy SKM-ką i tramwajem. Zbliżając się do gmachu muzeum na Powiślu przechodziliśmy obok Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, z którego dochodziły nas odgłosy ćwiczących śpiewaków, instrumentalistów, a na skwerze przed budynkiem mijaliśmy wielki kamienny klucz wiolinowy - oznaki świadczące o tym, że znaleźliśmy się w strefie muzyki Tuż obok znajduje się Muzeum Chopina jednego z najsłynniejszych Polaków i największych kompozytorów na świecie. Podczas zwiedzania muzeum skoncentrowaliśmy się na dzieciństwie i młodości Fryderyka Chopina, które spędził w Warszawie - tak jak my! Pan przewodnik pokazywał nam ciekawe rekwizyty i opowiadał historie związane z życiem i twórczością kompozytora. Słuchaliśmy na słuchawkach polonezów, mazurków, preludiów, etiudów, nokturnów, walców – kompozycji Fryderyka Chopina. Oglądaliśmy fortepian, na którym grał. Widzieliśmy odlew z brązu jego dłoni (niektórzy porównywali ją ze swoją dłonią). Wróciliśmy do domu ubogaceni kulturalnie. Wycieczka była udana.

       Byliśmy trzecią w kolejności klasą z naszej szkoły, która tej wiosny odwiedziła Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

        

       ZDJĘCIA --->>

      • Międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny

      • 21 marca 2024r. odbył się konkurs Kangur Matematyczny

       W konkursie wzięło udział 46 uczniów naszej szkoły.

       Wyróżnienia otrzymali:

       W kategorii Żaczek – Oskar Boczewski,

       w kategorii Maluch – Antonina Rey,

       w kategorii Beniamin: Konrad Szukalski, Michał Piekarczyk, Wiktor Boczewski, Julia Ziętek;

       w kategorii Kadet – Krzysztof Jaroszyński.

       Gratulujemy wyróżnionym uczniom tak dobrych wyników!

      • Konkurs Wiedzy Biblijnej „Hieronymus 2024” - wyniki

      • W tym roku szkolnym nasza szkoła została zgłoszona do Konkursu Wiedzy Biblijnej „Hieronymus 2024” dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa mazowieckiego. Z naszej szkoły swój udział w konkursie zgłosiły dwie uczennice: Wiktoria Dąbrowska z kl. 7dw i Alicja Szałapska z klasy 8a. Uczennicom udało się zdobyć tytuł finalisty Konkursu Biblijnego. 20 maja w siedzibie Kurii Archidiecezji Warszawskiej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Gratulujemy Wiktorii i Ali osiągnięć i tytułu finalisty. 
       Elżbieta Iwanowska

    • Kontakt

     • Szkoła Podstawowa nr 217 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie
     • 22 611-94-33
     • 04-450 Warszawa, ul. I.Paderewskiego 45
      Poland
     • Godziny pracy sekretariatu:

      poniedziałek 8.00 - 16.00
      wtorek 8.00 - 16.00
      środa 8.00 - 16.00
      czwartek 8.00 - 17.00
      piątek 8.00 - 15.00
    • Logowanie