• Zima w mieście
     • Zima w mieście

     • Szanowni Rodzice,

      zamieszczamy poniżej proponowany program na II turnus akcji Zima w mieście 2020 z podziałem na grupy.

      Podobnie jak poprzednio zapisy do grup są możliwe jedynie pod adresem Pani Sekretarz Jolanty Kaczorowskiej ( j.kaczorowska@sp217.pl ) i o przypisaniu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń mailowych. Ilość miejsc w każdej grupie jest ograniczona zgodnie z dostępnością wejściówek, jednak grupy przewidują nie więcej niż 30 uczestników.

      OBOWIĄZKOWY NIEZBĘDNIK UCZESTNIKA ZIMY W MIEŚCIE 2020 TO STRÓJ STOSOWNY DO PLANOWANEJ WYCIECZKI W GRUPIE ORAZ DO WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH

      (szczególnie: czapka, szalik i rękawiczki)

      PROGRAM_turnus_II


     • Boże Narodzenie

     • Zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

      Niech będą one okazją do zadumy,

      ale i radości z rodzinnego spotkania.

      Niech przyniosą wytchnienie od codziennych zmagań i trosk.

      Oby magia Bożego Narodzenia przetrwała w nas jak najdłużej!

      Magicznych Świąt Bożego Narodzenia

      życzy

      Dyrekcja i Nauczyciele 

      SP217

    • Harmonogram świąteczny
     • Harmonogram świąteczny

     • Informujemy że w dniach: 23,24,27,30,31 grudnia w szkolnej świetllicy będzie pełniony dyżur opiekuńczy w godzinach 7.00-17.00 z wyjątkiem w Wigilii i Sylwestra (w tych dniach dyżurujemy 7.00-14.00).

      W dniach 2,3 stycznia odbywają się normalne zajęcia dydaktyczne.

       

     • 60 - lecie Naszej Szkoły

     • Z okazji obchodów 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 217 z Oddziałami Integracyjnymi im. Obrońców Radiostacji AK w Rembertowie zapraszamy wszystkich Absolwentów do uczestniczenia w tych obchodach.

      Czekamy na zdjęcia, ciekawe historie z czasów kiedy byliście Państwo uczniami SP 217. Spotkanie po latach będzie nie tylko wspaniałą okazją do sentymentalnej podróży w przeszłość, ale również stworzy możliwość podzielenia się z obecnymi uczniami refleksją dotyczącą życia szkolnego oraz sukcesów w życiu zawodowym.

      Na Państwa wcześniejsze zgłoszenia czekamy telefonicznie 22 611 95 73, osobiście lub e-mailowo sp217@edu.um.warszawa.pl.

      Uroczystość odbędzie się 7 marca 2020r.

    • Informacje - ważne !!!
     • Informacje - ważne !!!

     • Dyrektor Szkoły w związku z zaistniałym incydentem w Szkole i koniecznością odwołania zajęć dydaktyczno - wychowawczych w dniach 26-29 listopada 2019r. informuje, że w dniach:

      2,3 stycznia 2020 r.

      7 marca 2020 r.

      12 czerwca 2020 r.

      w szkole będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

      Powyższe daty zostały ustalone po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, rady rodziców oraz samorządu uczniowskiego.

     • Szlachetna paczka 2019

     • Zebraliśmy rekordową kwotę 10 217,05 zł.!!! Do tego dary rzeczowe - łóżko, chemia, żywność, smart watch. Dzięki temu wsparliśmy nie jedną ale aż 7 rodzin !!!

      Z zebranych środków zakupiliśmy niezbędne sprzęty ( materace, stół, kołdry, pościel, garnki )farby do remontu, żywność, środki czystości oraz wymarzone prezenty dla wybranej przez nas rodziny.

      Dzięki współpracy z Panią Martą - wieloletnim wolontariuszem Szlachetnej Paczki dowiedzieliśmy się, że są sytuacje i regiony gdzie pomoc nie dociera, lub dociera w zakresie niewystarczającym. Podjęliśmy decyzję aby pomoc naszej Szkoły rozciągnąć na większą ilość rodzin.Dzięki zebranej kwocie nie tylko zaspokoiliśmy potrzeby naszej rodziny, lecz także zakupiliśmy opał na zimę dla rodzin z okolic Grójca, okolic Krosna i okolic Garwolina, samotny ojciec z 5 synami otrzymali od nas buty, żywność i chemię, samotna matka z Podkarpacia dostała odkurzacz, samotna mama z Sosnowca dostała paczkę z ubraniami dla syna.

      Dzięki Państwa dobremu sercu i naszemu udziałowi w Szlachetnej Paczce, ktoś będzie miał w domu ciepło, ktoś nie będzie głodny, ktoś będzie miał buty, ktoś będzie miał stół, przy którym zasiądzie cała rodzina do Wigilii, dziecko znajdzie wymarzoną zabawkę pod choinką. Dla tych ludzi to czas cudów!

      Więcej informacji otrzymali Państwo bezpośrednio od Rodzica, który bardzo zaangażował się w pomoc i "ogarnięcie" całej akcji.

      DZIĘKUJEMY :)

     • Szkolny Konkurs Recytatorski „Kocham Pozeję...”

     • „Czar poezji polega na tym, że jest ona skrótem myślowym i metaforą, i najczęściej marzeniem jeszcze…”

                                                                                           Zbigniew Herbet

      10 grudnia 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Kocham Pozeję...”. Wzięli w nim udział uczniowie, którzy potrafią dostrzec magię słowa i czarować obrazami utkanymi z wersów i strof. Artystyczna recytacja poezji wymaga nienagannej dykcji, stosowania odpowiednich środków wyrazu, takich jak: dynamiki, tempa, intonacji, barwy, precyzji słowa, frazowania. Nie wystarczy mówić jedynie zrozumiale i poprawnie. Trzeba to uczynić w sposób niezwykle sugestywny i porywający. Dlatego jury w składzie: p. Barbara Trzaskacz, p. Danuta Jutkiewicz, p. Lidia Jakubowska i p. Małgorzata Orzeszek,p.Marta Źochowska -Zbroch miało bardzo trudne zadanie, by wyróżnić tych najlepszych, by uchwycić nieuchwytne.

      Wyniki:KLASY 0 – 3I miejsce: Wiktor Boczewski, kl. 2bII miejsce: Marysia Odrobina, kl. 3e III miejsce: Wiktoria Żukowska, kl.3eWyróżnienie: Krzysztof Kurant, kl. 2b, Zuzanna Skiba, kl. 2d i Krzysztof Jaroszyński, kl. 3LASY 4 – 6I miejsce: Zofia Bulsiewicz, kl. 6jII miejsce: Zofia Brym, kl. 6aIII miejsce: Laura Półtorak, kl. 6j i Maja Sajnug, kl. 6aWyróżnienie: Przemysław Trzaskacz, kl. 4a, Wiktoria Horabik, kl.6a

       

      klasy 7 – 8

      I miejsce: Oliwia Pazio, kl. 8a

      Wszystkim recytatorom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a wyróżnionym jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Organizatorzy konkursu: Danuta Jutkiewicz, Barbara Trzaskacz i Małgorzata Orzeszek

     • "Świeć blaskiem z odblaskiem"

     • Jak co roku klasa 2b rozpoczęła akcję "Świeć blaskiem z odblaskiem". Akcja przygotowana przez Straż Miejską. Z Panią burmistrz ubraliśmy choinkę odblaskami, które mieszkańcy Rembertowa mogą zabrać i ności aby być bezpieczny i widocznym o zmroku.Zapraszamy przed Urząd Dzielnicy Rembertów.

    • W czwartek plan B
     • W czwartek plan B

     • W związku z zakończeniem 1 półrocza dnia 30.1.2020r. nastąpi zmiana organizacji pracy szkoły. W czwartek lekcje w klasach 1-8 odbywać się będą wg planu B. Odział przedszkolny bez zmian.

      plan "B"

      1. 8.00 -  8.35
      2. 8.40 -  9.15
      3. 9.20 - 9.55
      4. 10.00 - 10.35
      5. 10.50 - 11.25
      6. 11.40 - 12.15
      7. 12.30 - 13.05
      8. 13.10 - 13.45
      9. 13.50 - 14.25
      10. 14.30 - 15.05
     • II Mikołajkowy Szkolny Turniej Szachowy

     • W ramach obchodów Tygodnia Osób Niepełnosprawnych dnia 5 grudnia odbył się II Mikołajkowy Szkolny Turniej Szachowy dla klas I -VIII. Do turnieju przystąpiło 25 uczniów. Zawodnicy rozegrali 6 rund po 10 min/ turniej szachów szybkich, rozgrywany według przepisów FIDE/. Podczas zawodów panowała iście świąteczna atmosfera. Zawodnicy stawili się w Mikołajowych czapkach i akcentach świątecznych.

      Złoty medal i I miejsce zdobył Mikołaj Król kl.VIIc

      Srebrny medal i II miejsce Szymon Skwara kl. IVc

      Brązowy medal i III miejsce Rafał Rosikoń kl. IVc

      Czwarte miejsce Gabriel Padzik kl. Va

      Mikołaj nagrodził zawodników słodkimi upominkami oraz dyplomami za udział w turnieju.Bardzo dziękuję wszystkim Elfom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Do zobaczenia za rok !

     • Zima w mieście - wyniki kwalifikacji

     • Informacje o wynikach kwalifikacji do Akcji „Zima w Mieście” można uzyskać:  

      1.w szkole, którą wybrano na liście preferencji,

      2.w systemie po zalogowaniu się na konto, utworzone podczas rejestracji karty kwalifikacyjnej,

      3.informacja do kwalifikacji jest przesyłana na adres mailowy, wpisany podczas rejestracji karty.

      Wiadomości mailowe o kwalifikacji były rozsyłane w dniu 24 stycznia 2020, lecz ze względu na to, iż podane adresy mailowe są obsługiwane przez różnych operatorów, Wykonawca nie może zagwarantować, iż będą one dostarczone w tym samym dniu. Z tego też względu informacja o kwalifikacji wysłana drogą mailową jest jednym z trzech kanałów udzielania tej informacji. Rodzice, którzy otrzymali maile po 31 stycznia br. po godzinie 16.00 z informacją o zakwalifikowaniu się dziecka do Akcji „Zima w Mieście”, po zalogowaniu się w panelu publicznym mogą wydrukować kartę kwalifikacyjną, dokonać opłaty i zgłosić się do szkoły.

    • ZEBRANIA Z RODZICAMI
     • ZEBRANIA Z RODZICAMI

     • W poniedziałek (27.01.2020 r.) odbędą się w szkole obowiązkowe zebrania z rodzicami wg następującego harmonogramu

      godz. 17.00 - klasy:    0;   2a,2b,2c,2d;   3b,3c,3d,3e;  5a,5e,5f,5g;   6a,6b,6c,6d,6e,6f,6h,6i,6j;

      godz. 18.30 - klasa:   1a,1b,1c,1d;     2e;   3a;   4a,4b,4,c;  7c,7d,7dw;   8a,8b,8c,8d,8e.

      Zebranie kasy 5d odbędzie się 3 lutego 2020r.

      Zebranie kasy 5c, 7a odbędzie się w innym terminie.

     • Tydzień Osób Niepełnosprawnych

     • pod hasłem Wspólna zabawa zwyczajna sprawa.         

      W dniach od 2.12.2019 r do 6.12.2019 r w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Osób Niepełnosprawnych. Podczas tego tygodnia kształtowaliśmy w uczniach pozytywną postawę wobec osób niepełnosprawnych, zapoznaliśmy uczniów z podstawowymi rodzajami niepełnosprawności i przedstawiliśmy  naszej społeczności szkolnej problemy osób niepełnosprawnych.

      Zespół ds. Integracji