• Kosmetyczka

    • Uroda jest dzisiaj jedną z wartości, jakie są najbardziej cenione przez całą niemalże ludzkość. Dzisiaj podstawowym kanonem oceny ludzi na świecie pozostaje ich uroda i ich piękno. Tak naprawdę dzisiaj liczy się tylko urok czy czar osobisty, a nic innego nie ma znaczenia. Okazuje się jednak, że uroda bardzo rzadko bywa nadana – aby bowiem prezentować się pięknie, trzeba potrafić o sobie zadbać.

     Usługi kosmetyczne to:  pielęgnacja różnych rodzajów cery i ciała oraz wykonanie manicure i pedicure. Wizaż natomiast jest to makijaż podkreślający czyjąś urodę.

     Kosmetologia rozwija się w szalonym tempie; podlega ciągłym zmianom, podąża za aktualnymi trendami. Co chwila powstają nowe preparaty, udoskonalają się technologie kosmetyczne i medyczne wpływające na nasze ciało. Nigdy nie można spocząć na laurach i powiedzieć sobie: „Wiem już wszystko”. Zdecydowanie najcięższe jest zdobywanie klientek. To długotrwały proces.

     Usługi kosmetyczne wykonywane w domu to coraz częściej realizowany sposób na dotarcie do potencjalnego klienta. Różni się tym, że wykonując zabiegi w domu, można zaoszczędzić  na remoncie oraz dostosowywaniu lokalu. Warto wspomnieć, że mobilny salon to duża szansa dla tych, którzy marzą o założeniu gabinetu kosmetycznego.

     Zarobki w tym zawodzie na początku to przeważnie 25-30% dochodów doświadczonych kosmetyczek, tak więc na początku zarabia się małe pieniądze. Później może się to zmienić, kiedy już zdobędziemy stałych klientów.

     Weronika Gawłowska