• Fryzjer

    • Salon Kosmetyczno – Fryzjerski ''MARGO''

         Pierwszym zawodem jaki poznaliśmy w ramach projektu ''Zawodowy Poradnik Absolwenta Sp 217'' był zawód kosmetyczki i fryzjerki. Odwiedziliśmy salon kosmetyczno - fryzjerski ''MARGO''
     poznaliśmy tam Panią Małgosię  , która oprowadziła nas po salonie i zapoznała z tajnikami kosmetyki i fryzjerstwa. 
         Pani Małgosia bardzo chętnie odpowiadała nam na nasze pytania dotyczące jej zawodu. Przeprowadziliśmy również z nią krótki wywiad. Który możecie tutaj pooglądać i wysłuchać.
         Przekonałyśmy się, że praca fryzjerki czy też kosmetyczki nie polega na wiedzy i umiejętności układania fryzur i malowania paznokci. Ale polega również na znajomości matematyki i chemii. 
     Matematyka potrzebna jest do obliczania odpowiednich ilości farb, mieszanek, specjalistycznych wód i czasu oczekiwania na np. zmycie farby z włosów. 
     Chemia przydatna jest do wiedzy prawidłowego łączenia różnorodnych chemikali potrzebnych np. do malowania paznokci, itp. 
         Praca fryzjerki i kosmetyczki okazałą się bardzo ciekawa. Mimo pozorów ta praca wcale nie jest łatwa, ale interesująca. Chętnie wybierzemy się tam jeszcze raz, tym razem już jako klientki. Na koniec dostałyśmy koszulki, w których mogą pracować fryzjerki. Bardzo dziękujemy Pani  Małgosi za oprowadzenie i wtajemniczenie nas w tajniki kosmetyki i również wszystkim pracownikom salonu ''Margo'' za miłe przyjęcie.