• Międzynarodowy Dzień Kropki 2016

    •  

             Ja tego nie potrafię! Nie umiem! Jestem do niczego! Nic mi się nie udaje! Są to częste odpowiedzi dzieci na nasze prośby, aby wykonały zadanie. A to NIEPRAWDA. W każdym jest coś, co sprawia, że jest wyjątkowy i potrafi więcej niż mu się wydaje. Musimy tylko pomóc dziecku odnaleźć to, co jest w nim najlepsze a często głęboko ukryte. Ta idea przyświecała nam podczas organizacji Międzynarodowego Dnia Kropki. Z pomocą małej dziewczynki, Vashti , przekazywaliśmy uczniom, że warto wierzyć w siebie, nie poddawać się, odkryć w sobie talent i odwagę. Patrząc na prace dzieci, ich pomysłowość i zaangażowanie odnosimy wrażenie, że nam się udało. Nikt nie potrzebował zachęty do tworzenia, a sama praca sprawiała dzieciom radość i poczucie własnej wartości. Ten dzień kreatywności był dobrym momentem do ukazania dzieciom ich możliwości, podniesienia samooceny a jednocześnie doskonałą zabawą.

     Zespół ds. Integracji

     „ W czwartek w Dniu Kropki robiliśmy rysunki z kropek. Oglądaliśmy filmik o dziewczynce, która myślała, że nie umie rysować. Razem z Panią wieszaliśmy nasze prace na tablicy. Później rozwieszaliśmy na oknach kolorowe kropki z papier. Dzieci i Panie miały ubrania w kropki. Bardzo mi się podobał ten dzień.”

                                                                                                                                                                                                     Danusia K. II c

     „Najpierw oglądaliśmy film o dziewczynce Vashti, która powiedziała, że nie umie rysować, a potem narysowała dużo kropek i stała się sławną artystką. Potem robiliśmy prace plastyczne, do których używaliśmy tylko kropek. Na przerwie ozdabiałam okna z przyjaciółkami, naklejałyśmy kolorowe kropki na szyby. Okna wyglądały przepięknie.”

                                                                                                                                                                                                       Zosia Z. II c

     „W Święto Kropki robiliśmy dużo ciekawych rzeczy. Rysowaliśmy wspólnie obrazy z kropek, pisaliśmy wiersz o kropkach, słuchaliśmy piosenki „Kropka” i oglądaliśmy film o dziewczynce, która wstydziła się rysować, bo myślała, że nie umie. Przełamała się, narysowała kropeczkę i została pochwalona przez Panią, a jej prace oglądały wszystkie dzieci.”        

                                                                                                                                                                                                        Julka II c

     Dzisiaj czyli 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Wyklejaliśmy różne rzeczy z kropek, np. misie, kwiatki, lalki. Słuchaliśmy piosenki i oglądaliśmy film. Było super.”

                                                                                                                                                                                                                   Matylda B. II c

     „Dzisiaj w szkole był Dzień Kropki. Na lekcji przyklejaliśmy kropki z wycinanek. Nasze prace powiesiliśmy na korytarzu. Oglądaliśmy film o dziewczynce, która myślała, że nie potrafi rysować. To był bardzo miły dzień.”

                                                                                                                                                                                                 Weronika Sz. II c

     „Dzień Kropki w naszej klasie był ciekawy i wesoły. Oglądaliśmy film, naklejaliśmy na kartce kropki. Ja nakleiłem rybę. Potem była klasowa galeryjka a Pani powiesiła nasze prace na tablicy, na korytarzu. Wszyscy mogą je obejrzeć. Opisywaliśmy też w zeszycie Międzynarodowy Dzień Kropki.

                                                                                                                                                                                                           Miłosz T. II c