• Święto bez barier 2016

    •                         Rozwój więzi emocjonalno-społecznych, umiejętność współpracy, wykazanie się pomysłowością oraz twórczym działaniem, poszerzenie wiedzy uczniów na temat zdrowego stylu życia, to główne cele imprezy Święto bez barier, które odbyło się 11maja 2016 roku. Tegoroczne spotkanie było pod hasłem „Wszyscy razem zdrowo i wesoło”. W spotkaniu wzięły udział klasy 1c, 2c, 3c, 4c oraz klasa 6b. Uczniowie uczestniczyli w konkurencjach sportowych, były zabawy z chustą animacyjną i pląsy integracyjne a także zdrowy, warzywny poczęstunek. Relacje uczniów. W dniu 11 maja o godzinie 14.00, jak co roku odbyła się w naszej szkole impreza dla dzieci z klas integracyjnych pod hasłem: „Wszyscy razem zdrowo i wesoło”. Odwiedziły nas nawet panie Dyrektor.

              Na samym początku przybijaliśmy nasze paluszki na drzewie szczęścia, a potem podzieleni na kilka grup braliśmy udział w wielu fantastycznych konkurencjach. Grupy nosiły smakowite nazwy: szczypiorki, pory, bakłażany i cukinie, a klasa szósta, która wspierała dzieci z klas młodszych nosiła nazwę selerów. Najpierw układaliśmy szybko ziemniaki, a potem druga osoba szybko je zbierała. Druga zabawa to toczenie kapusty przez slalom. Potem była zabawa z chustą, podczas której musieliśmy wrzucić ziemniaka do otworu na samym jej środku. Pisaliśmy też nazwy potraw, jakimi nazwane były nasze grupy. Na koniec imprezy częstowaliśmy się pysznymi i zdrowymi przekąskami z warzyw, a nawet pieczonymi szaszłykami z pomidorków, cukinii, pieczarek i cebuli. Na sam koniec każda klasa dostała: dyplom, suszone morele, orzechy nerkowca i ziarna słonecznika. Była to fantastyczna impreza, każda zabawa była super, a szaszłyki przepyszne… mniam!!! Mamy nadzieję, że każdemu się podobało bo według nas było super! Szkoda, że ta impreza odbywa się tylko jeden raz w roku. Chciałybyśmy aby było jeszcze więcej takich imprez, abyśmy mogli częściej bawić się z naszymi kolegami i koleżankami z innych klas.

                                                                                                                                                    Weronika Kloss Marysia Milewska z klasy 2c

     11 maja uczestniczyliśmy w imprezie Święto bez Barier. W tym roku była ona pod hasłem „Wszyscy razem zdrowo i wesoło”. Najbardziej podobały się nam konkurencje ciągnięcia liny oraz toczenie kapusty. Nie było miejsca na nudę. Była to bardzo fajna zabawa i nauka o zdrowej żywności. Wszystkie przekąski były smaczne a najbardziej smakowały szaszłyki.

                                                                                                                                                                                                             Klasa 4c

             Impreza dała dzieciom szansę łączenia zabawy z nauką, pokazała, jak wspólne działanie, wzajemne wspieranie sprzyja integracji, zacieśnianiu więzi między uczniami. Nie było wygranych i przegranych. Wszyscy zostali zwycięzcami, a za wzorową postawę i wspaniałą zabawę otrzymali nagrody: dyplomy i smaczne, zdrowe przekąski.

                                                                                                                                                                                                          Zespół ds. Integracji