• Święto bez barier 2013

    • ŚWIĘTO BEZ BARIER 2013 - GRZYBOBRANIE

       Dnia 23 października 2013 roku w naszej szkole odbyło się V Święto Bez Barier pod hasłem „Grzybobranie”. Jest to coroczna impreza edukacyjno - rekreacyjna dla klas integracyjnych: IIc-z p.S.Sobolewską i p.E.Bałdyga; Vc- z p. E.Tomczak-Słomką; VIc- z p. K.Prarat. Po raz pierwszy zaprosiliśmy do zabawy klasy, w których są uczniowie posiadający orzeczenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, ale nie są klasami integracyjnymi. Dziękujemy za udział pani R.Wleklińskiej i klasie Ic, pani U.Świderskiej, p.W.Biskupskiej i klasie IIIa.

       Impreza dała dzieciom szansę łączenia zabawy z nauką, rozwijania zainteresowań przyrodniczych, inwencji twórczej i odwagi. Pokazała, jak wspólne działanie, wzajemne wspieranie sprzyja integracji, zacieśnianiu więzi między uczniami. Nie było wygranych i przegranych. Wszyscy zostali zwycięzcami, a za wzorową postawę i wspaniałą zabawę otrzymali nagrody.

       W tym roku uroczystość przygotowała i poprowadziła klasa VIc z wychowawcą p. K.Prarat

     Relacje uczniów klasy IIc

      W dniu 23 października 2013 r., w naszej szkole odbyła się impreza „Święto bez barier” –„Grzybobranie”. Udział w tym spotkaniu wzięli uczniowie klas integracyjnych. Wszyscy uczestnicy podzieleni zostali na drużyny: „Kurki”, „Borowiki”, „Koźlaki”, „Zajączki”. Każda drużyna musiała wykonać przygotowane zadania, np. rzut kasztanem do wiaderka, rozpoznawanie zapachów, oddzielenie białych ziarenek fasoli od czarnych. Bawiliśmy się przy tym świetnie. Nie było wygranych i przegranych. Wszyscy byliśmy zwycięzcami.

      Ola P.

       W naszej szkole dnia 23.10.2013r. odbyło się „Święto bez barier” o nazwie „Grzybobranie”. To święto było dla klas integracyjnych, chociaż udział brały też dzieci z innych klas. Grupy miały nazwy grzybów. Odbyły się różne konkurencje. Jedna z nich polegała na wrzucaniu kasztanów do wiadra. Na koniec każda drużyna wykonała pracę plastyczną do wiersza „Pani Jesień”. Pani rozdała nagrody. Były nimi bransoletki i medale z papieru”. Cieszę się, że wzięłam udział w tym wydarzeniu.

     Gabrysia B.

       W szkolnej imprezie „Święto bez barier” brało udział kilka klas z naszej szkoły. Byliśmy podzieleni na drużyny. Były różne zabawy, np. rebusy, odgadywanie zapachów, rzucanie kasztanami do wiadra, przyklejanie nazw grzybów w kolejności alfabetycznej. Na koniec dostaliśmy bransoletki i dyplomy. Świetnie się bawiłam.

     Ola Ch.

       W dniu 23 X 2013 r. odbyła się impreza integracyjna „Święto bez barier”. Tytuł tej imprezy to „Grzybobranie”. Spotkanie odbyło się w naszej szkole w dużej sali gimnastycznej. Przybyło dużo dzieci, które bawiły się wyśmienicie.

     Karolina B.

       Na imprezie było dużo dzieci z innych klas. Były różne konkursy. Moim ulubionym konkursem były dania z grzybów.

     Mikołaj W.

       „Święto bez barier”- „Grzybobranie”

     W październiku w Szkole Podstawowej Nr 217 klasy integracyjne spotkały się w celu wzięcia udziału w różnych konkurencjach. Każdy uczestnik miał szansę uczestniczyć w zabawach dostosowanych do jego możliwości. Wszyscy podczas wykonywania różnych zadań znakomicie się bawili.

     Oliwia P.

       „Święto bez barier odbyło się dnia 23.10.2013 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły. W święcie tym brały udział dzieci z klas integracyjnych. Dzieci zostały podzielone na grupy, które rozwiązywały różne zadania związane z grzybobraniem.

     Julka L.

      

       Na imprezie „Święto bez barier” spotkały się wszystkie klasy integracyjne. W zawodach brało udział dużo grup, np. była grupa „Podgrzybków”, „Maślaków”, „Kurek”. Było wiele różnych konkurencji i zawodów, w których można było zdobyć punkty dla swojej drużyny.

     Marysia R.

       Dnia 23. 10. 2013 r. w naszej szkole była impreza „Święto bez barier”. Dzieci i rodzice świetnie się bawili. Ja byłam w drużynie „Kurek”. Dostałam medal za rzut kasztanem do wiaderka.

     Martyna G.

       Impreza „Święto bez barier” podobała mi się. Kolorowałem grzyby i rzucałem kasztany do wiaderka. Wymyślałem potrawy z grzybów.

     Igor W.

       Imprezę „Święto bez barier „ zorganizowała klasa 6c. W imprezie wzięły udział wszystkie klasy integracyjne naszej szkoły. Było bardzo dużo konkursów i ciekawych zabaw. Pod koniec imprezy robiliśmy „Panią Jesień” i wszyscy dostaliśmy medale.

     Weronika F.


     Zespół ds. Integracji