• Zaczytani 2019

     • Wielka zbiórka książek w naszej szkole na akcję Zaczytani 2019 dobiegła końca. Tegoroczna akcja przerosła nasze oczekiwania, zebraliśmy ogromną ilość książek, które  zostały już przewiezione do magazynu fundacji.

      Serdecznie dziękujemy za okazane serce, wsparcie i życzliwość.

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zaczytani 2019.

     • Dzień Dziecka

     • 31 maja świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Przez cały dzień na szkolnym patio czekały na uczniów rożne atrakcje: niezwykłe popularne skoki na trampolinie, malowanie według własnego pomysłu koszulek, malowanie twarzy, tatuaże,  skakanki, hula-hop i piłki oraz kolorowa kreda. W zabawie mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani uczniowie, każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Dziecka.

    • Wspaniały sukces SP nr 217 !!!
     • Wspaniały sukces SP nr 217 !!!

     • Informujemy z wielką dumą i radością, że piłkarki nożne naszej Szkoły zostały Wicemistrzyniami województwa mazowieckiego w piłce nożnej :) !!!

      Turniej najlepszych drużyn na Mazowszu został rozegrany w Płocku 29-31 maja 2019 r.

      Pierwszy raz w historii SP nr 217 dziewczęta zakwalifikowały się na te prestiżowe rozgrywki, zdobywając złoto podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W czasie Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Płocku był ogrom bólu, łez i skrajnego zmęczenia. Jednak, kiedy na szyjach zawisły medale, na twarzach wicemistrzyń województwa zagościł na dobre niezapomniany i zasłużony uśmiech. Dziewczęta przegrały tylko z jedną drużyną, która okazała się najlepsza na Mazowszu (brawo SP nr 3 Ząbki), niemniej jednak, nasze piłkarki nie ustępowały na boisku sercem do walki oraz wzorową postawą.

      Rozpiera nas duma, mogąc na co dzień pracować z takimi uczennicami :)

      Wielkie brawa nasze Mistrzynie !!!

      Skład: Martyna Nowakowska, Natalia Majszyk, Julia Sobolewska-Biały, Alicja Marchel, Adrianna Wisławska, Anita Kulesza, Julia Urbankowska, Diana Sulej, Zuzanna Błaszczyk, Julia Staśkiewicz.

       

     • XVI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkół podstawowych m. st. Warszawy „Z ortografią za pan brat” Rembertów 2019

     • 9 maja 102 uczniów klas III szkół podstawowych z 17 dzielnic Warszawy pisało finałowe dyktando pod hasłem „Krajobrazy Polski”.

      I miejsce i Tytuł Mistrza Ortografii, Rembertów 2019,  zdobyło 8 uczniów.

      II miejsce zdobyło 14 uczniów, a III miejsce  – 7 uczniów. Przyznano 24 wyróżnienia.

      Z naszej dzielnicy:

      I miejsce i tytuł mistrza ortografii zdobył Jakub Zadorożny, uczeń klasy IIIc SP nr 217 (wych. Renata Wleklińska)

      II miejsce zdobył Jarosław Kokoszko, uczeń klasy IIIc SP 217 (wych. Renata Wleklińska)

      Wyróżnienia otrzymali:

      Paweł Pietrasiewicz  kl. IIIc SP 217 (wych. Renata Wleklińska)

      Mikołaj Polkowski  SP 254  (wych. Jolanta Kokoszko)

      Oskar Kadrowski SP 254 (wych. Jolanta Kokoszko)

      Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom konkursu odbyła się 23 maja w SP 217. Zwycięzcom gratulowali: Mieczysław Golónka, zastępca Burmistrza Dzielnicy Rembertów, Halina Sawicka, Dyrektor SP 217, Ewa Kosiorek, Doradca metodyczny w zakresie edukacji wczesnoszkolnej przy WCIES.   

      Gratulujemy laureatom i ich nauczycielom.

       

      Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy wspierali nas w organizacji konkursu i pomogli w przygotowaniu uroczystości. Panu Sławomirowi Lipińskiemu za promowanie konkursu na stronie internetowej. Pani Alinie Idzikowskiej,  Pani Sylwii Wronkiewicz  i  Panu Marcinowi Walczakowi za oprawę muzyczną. Uczniom klasy Ie  i  Pani Renacie Stachurskiej za wspaniały występ.

      Paniom,  Ani Gwóźdź, Iwonie Szymaniak, Izie Leszczyńskiej za wspaniałą dekorację.

      Szczególne podziękowania dla Marty Żochowskiej – Zbroch za ogromną pomoc w organizacji  konkursu. Dziękujemy uczniom klasy VIII za współpracę podczas uroczystości.

       

      Organizatorzy

      Urszula Katner

      Ewa Mathea

    • Zebranie obowiązkowe
     • Zebranie obowiązkowe

     • W poniedziałek (20.05.2019 r.) w naszej szkole zebrania odbędą się według następującego harmonogramu:

      godz. 17.00 - kl. 0a;  1 a,b,c,d,e;  4 a,c,d,e,f,g;  6 a,b,c,d;  8 a,e;

      godz. 18.00 - kl. 3 a,b,c; 8 b;

      godz. 18.30 - kl. 2 a,b,c,d,e;  5 a,b,c,e,f,h,j;  7 a,b,c,d,e;  

      godz. 19.00 - kl. 8 c;

      Nauczyciele bez wychowawstw dyżurują w godz. 17.30 - 19.00

     • XVI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

     • 9 maja w naszej szkole odbył się Finał Miedzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas III szkół podstawowych m. st. Warszawy. Nasza szkoła jest organizatorem konkursu i gospodarzem Finału. Tegoroczna, XVI edycja Konkursu przebiegała pod hasłem „Krajobrazy Polski”.102 uczniów z  17 warszawskich dzielnic pisało dyktando finałowe. Tym samym walczyli o Tytuł Mistrza Ortografii Rembertów 2019. Wyniki konkursu będą opublikowane na naszej stronie internetowej w dniu 16 maja.

      23 maja również w naszej szkole odbędzie się uroczystość podsumowania zmagań uczniów z ortografią.

    • Poniedziałek - Dzień Otwarty
     • Poniedziałek - Dzień Otwarty

     • W poniedziałek (06.05.2019 r.) w naszej szkole jest Dzień Otwarty.

      Z nauczycielami można spotkać się wg następującego harmonogramu:

      godz. 17.00 - kl. 0a;  1 a,b,c,d,e;  4 a,c,d,e,f,g;  6 a,b,c,d;  8 a,c,e

      godz. 18.00 kl. 2 a,b,c,d,e;  3 a,b,c;  5 a,b,c,d,e,f,h,i,j;  7 a,b,c,d,e;  8 b.

      Nauczyciele bez wychowawstw dyżurują w godz. 17.30 - 18.30

     • płatności za obiady za czerwiec 2019 r.

     • Opłata za obiady w m-cu czerwcu wynosi 17,50 zł (odliczono 8 dni strajku nauczycieli - od 8 do 12 i od 24 do 26 kwietnia). Jeżeli dziecko korzystało z obiadów w kwietniu a nie będzie korzystało w czerwcu prosimy o kontakt z Panią intendent. Prosimy również o kontakt z Panią intendent, jeżeli dziecko ma więcej odpisów niż 5 dni.

    • Egzaminy w naszej szkole
     • Egzaminy w naszej szkole

     • Uff... jesteśmy po trzecim dniu egzaminu ósmoklasisty :) Ósmoklasiści zasłużyliście na odpoczynek... odpoczywajcie, ale nie zapomnijcie o nas :)

      Pozostałym naszym uczniom życzymy słonecznych dni :)

     • Płatności za obiady za maj 2019

     • W związku z przedłużającym się strajkiem nauczycieli proszę uiszczać wpłaty za obiady majowe w wyznaczonym terminie i w wyznaczonej kwocie - odliczenia za dni strajkowe w całości będą  rozliczane w przyszłym miesiącu.  

     • Mobilne planetarium Anuka

     • W dniach 24,25,26 kwietnia do naszej szkoły przyjechało mobilne planetarium Anuka. 
      Na sali gimnastycznej został rozstawiony spory namiot w kształcie kopuły. Wyglądał niepozornie, jednak wejście do niego wprowadzało uczniów w inny świat - świat astronomii. Dodatkowo przeprowadzone zostały warsztaty  przygotowane przez zawodowych astronomów z przygotowaniem pedagogicznym.                                                Zdjęcia zamieściliśmy w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

    • Zaczytani 2018
     • Zaczytani 2018

     • Nasza szkoła przystąpiła do Wielkiej Zbiórki Książek 2018. Celem akcji jest wsparcie pacjentów szpitali - dzieci, młodzieży oraz dorosłych, poprzez tworzenie bibliotek na szpitalnych oddziałach. Zachęcamy Wszystkich do udziału w Wielkiej Zbiórce Książek. Razem możemy pomóc małym i dużym pacjentom przetrwać ciężki czas spędzony w szpitalu oraz zwalczyć towarzyszącą nudę.

      W szkole książki będą zbierane w dniach 25.04 - 20.05 do specjalnie oznaczonego kartonu na parterze lub w pokoju pedagogów (s. 69). Można przynosić książki nowe lub używane, lecz w bardzo dobrym stanie. Wydane po 2000 roku.

       

     • XV Festiwal szkolny - podsumowanie

     • W sobotę 14.04.2018 r. nasza szkoła żyła Festiwalem szkolnym „AKTYWNI I KREATYWNI… W PODRÓŻY.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy aktywnie zaangażowali się w przygotowanie i pracę podczas festiwalu. Bez tak szerokiego wsparcia nie byłby on tak wspaniały.

      Dziękujemy również wszystkim tym, którzy odwiedzili nas w czasie trwania Festiwalu. Mamy nadzieję, że bawili się Państwo dobrze i był to czas odpoczynku od dnia codziennego.

      Może, że spotkamy się wszyscy w przyszłym roku, już na XVI Festiwalu szkolnym, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

      A co się działo, można zobaczyć na zdjęciach w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY lub na filmikach w zakładce SZKOŁA OKIEM KAMERY.

     • XV Festiwal - Ulubiony wiersz

     • Podczas XV Festiwalu odbyło się głosowanie na ulubiony wiersz J. Tuwima. Głosowanie cieszyło się dużą popularnością. Poniżej przedstawiamy wyniki głosowania:

      1. Lokomotywa - 128 głosów

      2. Prasie radio - 85 głosów

      3. Rzepka - 62 głosy

      4. Słoń Trąbalski - 45 głosy

      5. Inne - 10 głosów.