• W poniedziałek wracamy do szkoły

     • Szanowni Państwo.

      W związku z trwającymi pracami związanymi z uzdatnieniem wody w sieci wodociągowej naszej szkoły informuję Państwa, że wyniki badań bakteriologicznych wykazują bakterię pseudomonas aeruginosa w pionie doprowadzającym wodę do kuchni szkolnej. W związku z powyższym zostały wykonane prace hydrauliczne odcinające obieg wody z bakterią od reszty szkoły. Pozostałe próbki wody nie wykazują już obecności bakterii.

      Biorąc pod uwagę pozytywne wyniki badań wody w szkole, od poniedziałku 2 grudnia 2019r. zostają przywrócone zajęcia dydaktyczno – wychowawcze zgodnie z planem lekcyjnym. Jednocześnie informuję, że do odwołania, kuchnia szkolna zaprzestaje przygotowywania i  wydawania posiłków.

      W dalszym ciągu będą podejmowane działania w celu przywrócenia prawidłowej jakości wody w kuchni. Zostaniecie Państwo poinformowani o sytuacji w kolejnym komunikacie.

      Dyrektor Szkoły

     • Ważne !!!

     • Szanowni Państwo!

      W związku z kolejnymi wynikami badań wody, które w dalszym ciągu nie są zadawalające dyrektor szkoły informuje, że od dnia 26 listopada 2019r do 29 listopada 2019r. zostają zawieszone zajęcia edukacyjne w celu dalszych prac związanych z uzdatnianiem wody.

      Zapewniamy opiekę świetlicową dla uczniów, którzy nie mogą pozostać w domu od 7.00 do 17.30 w sali Caritas przy Kościele Św. Łucji. Zajęcia zostaną odpracowane w innym terminie po uzgodnieniu z Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców oraz Samorządem Szkolnym i podane do Państwa wiadomości w późniejszym terminie. Prosimy o zrozumienie sytuacji.

      Dyrektor szkoły

    • OGŁOSZENIE
     • OGŁOSZENIE

     • W związku z przeprowadzonym badaniem wody w naszej szkole i wykrytymi nieprawidłowościami informujemy, że jesteśmy zmuszeni wprowadzić

      bezwzględny zakaz używania wody do picia i mycia rąk!

      Korzystać można jedynie z WC.

       

      Jednocześnie zawiadamiamy, że zawieszamy działalność stołówki do odwołania.

      Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zaopatrzenie dzieci w wodę do picia oraz chusteczki lub żele dezynfekujące.

     • Ogólnopolski Konkurs „Magiczna mysz – przygoda z „Mysią Wieżą”.

     • 24 października w Domu Kultury w Wolbroniu, podczas spotkania autorskiego z Agnieszką Fulińską i Aleksandrą Klęczar, rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs „Magiczna mysz – przygoda z „Mysią Wieżą”. Konkurs polegał na przedstawieniu magicznej myszy w formie plastycznej lub literackiej. Na konkurs przysłano 250 prac z całej Polski!Tym bardziej jest nam miło ogłosić, iż jedną z laureatek tego konkursu została uczennica naszej szkoły: Zofia Bulsiewicz z klasy 6j.Serdecznie gratulujemy!!!

     • VIII Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych klas I-III

     • Miło nam ogłosić wyniki VIII Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznych klas I-III:

      I miejsce zajęli: Mikołaj Odrobina kl. III e i Paulina Burzyńska kl. II b

      II miejsce zajęli: Maksymilian Klimko kl. I b i Katarzyna Orlańska kl. II a

      III miejsce zajęli: Magdalena Wach kl. II d oraz Radosław Stypich kl. II c

      Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:

      Krzysztof Klimkiewicz kl. I a

      Natalia Matusiak kl. II b

      Małgorzata Pluskwa kl. III c

      Maria Odrobina kl. III e

      Wiktoria Żukowska kl. III e

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

      Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na apelu z okazji Święta Niepodległości.

      Organizatorzy: Jolanta Karolak, Stanisława Sobolewska, Agnieszka Chucher- Smulczak

     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • W piątek, 8 listopada 2019 r., obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. W tym dniu uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji  101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Główną częścią apelu był program pt. „Droga do niepodległości” przygotowany przez uczniów klasy 6a i 6j pod kierunkiem pani Danuty Jutkiewicz. Rys historyczy przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.Podczas apelu nie mogło zabraknąć tradycyjnych utworów patriotycznych, takich jak: „O mój rozmarynie”, „Legiony”, „Przybyli ułani”, „Rota”, „Wojenko, wojenko”, „Piechota”, „Rozkwitały pąki białych róż”. Wymienione pieśni zostały  pięknie zaśpiewane przez chór pod kierunkiem pani Aliny Idzikowskiej oraz pani Sylwii Wronkiewicz. Do śpiewu włączyła się również publiczność. Piękną oprawę artystyczną uroczystości przygotowała pani Anna Rżysko. Nad sprawami technicznymi czuwał pan Marcin Walczak.Godny strój, przypięcie kotylionu, wysłuchanie apelu z prawdziwą powagą i zaangażowaniem to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu.

      Również uczniowie klas O -3 dnia 8.11.2019r.pięknie obchodzili ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.Apel literacko muzyczny przygotowała klasa 3a i 3b.Podczas apelu wręczono nagrody i wyróżnienia uczestnikom konkursu PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ.

       

    • Zmiana planu lekcji
     • Zmiana planu lekcji

     • Od 12 listopada nastąpi w niektórych klasach zmiana planu lekcji. Nowy plan dostępny jest na stronie szkoły i w Librusie.