• Szkoła Podstawowa numer 217 z Oddziałami Integracyjnymi imienia Obrońców Radiostacji AK w Rembertowie
  • Aktualności

   Co nowego w szkole?
     • Próbne egzaminy uczniów klas 8.

      22.11.2023

      W dniach 27, 28, 29 listopada od godziny 8.00 w naszej szkole będą przeprowadzane próbne egazminy klas 8. W związku z tym przewidywane są niewielkie zmiany w planie lekcji dla uczniów pozostałych klas. Wszelkie zmiany będą widoczne w dzienniku Librus.

      Wszystkich ósmoklasistów zapraszamy w tych dniach do szkoły na godzinę 7.50, pamiętajcie o długopisach z czarnym wkładem
      i linijce na egzamin z matematyki.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      20.11.2023

      17 listopada 2023r. obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia .

      Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki oraz przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

      Tego dnia szkoła ozdobiona była tematycznymi dekoracjami oraz plakatami wykonanymi przez uczniów. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. W rolę egzaminatorów wcielili się uczniowie klas czwartych i piątych. Podczas przerw, na szkolnych korytarzach odpytywali swoich kolegów, koleżanki oraz pracowników szkoły. Młodzi egzaminatorzy byli mocno zmotywowani zamianą ról, pełnieniem tak ważnej dla nich funkcji. Robili to z ogromnym zaangażowaniem. Dorośli – zdający tabliczkowe testy również stanęli na wysokości zadania. Egzaminy zdali celująco. Wszyscy otrzymali tytuł Eksperta tabliczki mnożenia.

     • ROK INTEGRACJI I RELACJI 2023/2024

      16.11.2023

      Po ogłoszeniu roku szkolnego 2023/24 „Rokiem Integracji i Relacji” IVc jako klasa integracyjna, która od września rozpoczęła kolejny trudny etap edukacyjny, postanowiła uczcić ten wyjątkowy czas. Razem z wychowawcą uczniowie przystąpili do projektu.

      Po ustaleniu zasad współpracy wykonywali zadania projektowe. Mieli możliwość pracować samodzielnie oraz współpracować ze sobą. Wszyscy świetnie się bawili. Poznali się jeszcze lepiej. Mówili o mocnych stronach, zainteresowaniach, wartościach. Zauważyli, że każdy jest ważną i wyjątkową częścią układanki, jaką jest ich klasa.

     • Góra grosza

      16.11.2023

      Uprzejmie prosimy ROZICÓW o wsparcie naszej akcji już w czwartek na zebraniu z wychowawcami. Przy wejściu do szkoły nasi wolontariusze będą zbierać GROSZE do puszek. Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w placówkach w całej Polsce od 1 listopada do 29 lutego 2024 roku Akcja Góra Grosza ma również charakter konkursu.

     • Zebranie obowiązkowe

      10.11.2023

      W dniu 16.11.2023r. (czwartek) w naszej szkole odbędą się zebrania z rodzicami:

      godz. 17.15 - oddział przedszkolny

      godz. 17.00 - klasy 1-4

      godz. 18.30 - klasy 5-8

      Wszyscy nauczyciele nie będący wychowawcami będą dostępni dla rodziców w godzinach 17.45-18.45

      W tym dniu zapraszamy rodziców na wykład "Smartfon jak narkotyk, sieć i media", który wygłosi psycholog z Małopolskiego Centrum Profilaktyki. Spotkanie zaplanowane jest na godz. 17.45 w małej sali gimnastycznej.

     • Konkurs przedmiotowy z historii

      11.11.2023

      Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Paweł Pietrasiewicz z klasy 8dw zakwalifikował się do II etapu rejonowego konkursu kuratoryjnego z historii.

      II etap odbędzie się 15 grudnia o godz. 11.00 w Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie, ul. Kawęczyńska 36.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

     • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

      11.11.2023

      Naród, który nie szanuje swej przeszłości,

      Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

      Józef Piłsudski

      11 listopada to najważniejszy dzień w historii naszej Ojczyzny. W tym roku przypada 105 rocznica odzyskania niepodległości po 123 latach pozostawania pod jarzmem zaborców. Z tej okazji w naszej szkole 10 listopada odbył się uroczysty apel z udziałem dyrekcji, nauczycieli i uczniów. Odśpiewano hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Występujący uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne i wyrecytowali wiersze patriotyczne. W uroczystości wziął także udział chórek szkolny, który pod batutą pani Ireny Jaszczyk przewodził śpiewaniu pieśni patriotycznych przez publiczność zgromadzoną w sali. Apel uświetniły występy solistów - laureatów Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznych. Nad całością częś

     • Opłata za obiady grudniowe

      10.11.2023

      Szanowni Państwo,

      Opłata za obiady grudniowe: 104 zł bez odliczeń. Płacą Państwo między 13 a 17 listopada.

      Bardzo proszę aby Państwo sprawdzili stan konta w aplikacji przed dokonaniem płatności. Bardzo dużo osób ma nadpłatę (niektórzy nie muszą dokonywać płatności za grudzień). Jeżeli w aplikacji w pozycji saldo, widnieje kwota na plusie należy odjąć tę kwotę od grudniowej należności.

     • Zaproszenie

      06.11.2023

      W imieniu Rady i Zarządu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy przesyłamy zaproszenie na obchody 105. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę w Dzielnicy Rembertów.

      Uroczystość odbędzie się 11 listopada 2023 r.

      Teren: parafia Rzymskokatolicka Matki Boskiej Zwycięskiej ul. Grzybowa 1.

      Program uroczystości:

     • CodeWeek - Europejski Tydzień Kodowania

      06.11.2023

      Nasza szkoła już po raz drugi przystąpiła do akcji CodeWeek w dniach 7-22 października.

      Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią.

      Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna. Nauczyciele stworzyli swoim uczniom mnóstwo możliwości do kodowania, rozwijając kompetencje przyszłości. Uczniowie w czasie lekcji oraz w czasie zajęć pozalekcyjnych – rozwijających i wspierających rozwój – tworzyli zakodowane obrazki i bajki, rozwiązywali zakodowane działania matematyczne, poznawali kod binarny, utrwalali zasady ortografii, części mowy i tabliczkę mnożenia. Odbywały się lekcje matematyki, polskiego, historii i informatyki, gdzie programowano z użyciem robotów edukacyjnych: Ozobotów i Genibotów. Uczniowie uczestniczyli w „Niedzielnych zabawach z M

   • "Twoje życie to twoje dzieło sztuki. Codziennie je rzeźb."
   • Bob Proctor
   • ""Pochodzenie i geny nie określają naszego życia. To nasze działania decydują o tym, kim jesteśmy." "
   • Brian Tracy
   • "Prawdziwym znakiem inteligencji jest nie wiedzieć wszystkiego, ale umieć się odnieść do tego, czego nie wiemy."
   • John C. Maxwell
   • "Nie masz wpływu na to, co ci się przydarza, ale masz wpływ na to, jak na to reagujesz."
   • Epiktet
   • Biuletyn Informacji Publicznej
   • Deklaracja dostępności
   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 217 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie
    • 22 611-94-33
    • 04-450 Warszawa, ul. I.Paderewskiego 45 Poland
    • Godziny pracy sekretariatu: poniedziałek 8.00 - 16.00 wtorek 8.00 - 16.00 środa 8.00 - 16.00 czwartek 8.00 - 17.00 piątek 8.00 - 15.00
   • Logowanie